Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 października 2022, 20:05

Warner Bros. straciło szefa DC; Walter Hamada odszedł ze stanowiska

Po 15 latach pracy w Warner Bros. z czego 4 jako szef DC Films, Walter Hamada opuszcza szeregi firmy. Jest to piąty dyrektor, który po przejęciu rządów przez Davida Zaslava, ustępuje ze stanowiska.

Źrodło fot. Liga Sprawiedliwości, Zack Snyder, Warner Bros., 2017
i

Stało się to o czym od jakiegoś czasu coraz głośniej spekulowano – Walter Hamada zakończył swoją 4-letnią przygodę jako prezes DC Films. Ponadto mężczyzna pożegnał się również z całym Warner Bros., z którym związany był od przeszło 15 lat. Jak informuje serwis Deadline, obecnie finalizowana jest kwestia jego odprawy.

Odejście Hamady oznacza, że uniwersum DC na ten moment pozostaje w rękach tymczasowych zarządców – Michaela De Luca i Pam Abdy (współprzewodniczących i dyrektorów generalnych Warner Bros. Pictures).

Jak już wspominałem na początku, ustąpienie amerykanina nie jest niczym zaskakującym. Podobno był on gotów to uczynić już w czasie porzucenia przez WB niemal ukończonego filmu o Batgirl. Wówczas do pozostania – przynajmniej do premiery widowiska Black Adam – przekonali go właśnie De Luca i Abdy.

Przypomnijmy, że kadencja Hamady jako prezesa DC Films, rozpoczęła się od wypuszczając na rynek w 2018 roku Aquamana, który do tej pory jest najbardziej kasowym filmem DC Comics z dochodami na poziomie 1,4 miliarda dolarów na całym świecie. Potem przyszedł czas na hitowego Jokera, który oprócz ogromnych wpływów (1,07 miliarda dolarów) zdobył dwie statuetki Oscara. Z kolei ostatnio Hamada nadzorował prace nad The Batman, który zarobił 769,2 milionów dolarów, co jest imponującą kwotą, biorąc pod uwagę, że został wydany podczas pandemii koronawirusa.

Odejście szefa DC Films to efekt rządów nowego prezesa Warner Bros. Discovery, Davida Zaslava. CEO korporacji niemal od początku objęcia stanowiska, informował, że szuka osoby, która będzie dla DCEU kimś takim jak Kevin Feige dla MCU. Co ciekawe, jest to już piąty dyrektor, który rezygnuje z pracy w trakcie rządów Zaslava.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.