Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 sierpnia 2022, 18:35

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Dwayne Johnson powodem, dlaczego Black Adam nie pojawił się w Shazam

Black Adam i Shazam mieli początkowo razem zadebiutować w DCEU, ale Dwayne Johnson wymógł na wytwórni dwa oddzielne filmy.

Fot.: Black Adam, 2022, Jaume Collet-Serra, DC Entertainment.

Black Adam i Shazam to ogień i woda uniwersum DC. Mimo że obaj równie potężni i wrogo do siebie nastawieni, to ich charaktery i genezy zupełnie się od siebie różnią. Pierwszy – poważny, brutalny i nieokiełznany. Natomiast drugi to zabawny lekkoduch o sympatycznym usposobieniu. Ciężko zatem wyobrazić sobie debiut tak odrębnych osobowości w jednym filmie. A taki był plan…

Jak donosi portal GamesRadar, opierając się na wywiadzie Dwayne’a Johnsona dla Vanity Fair, wytwórnia Warner Bros. początkowo planowała, by wspomniani herosi zadebiutowali razem w jednym filmie. Johnson jednak po przeczytaniu scenariusza zgłosił w tej sprawie weto.

Kiedy dostałem pierwszą wersję scenariusza, była to kombinacja Black Adama i Shazama: dwie genezy w jednym filmie. Tak planowaliśmy, więc nie było to zaskoczenie. Ale kiedy przeczytałem tekst, poczułem, że nie możemy zrobić filmu w ten sposób. Zrobilibyśmy wówczas krzywdę Black Adamowi. Shazam by na tym nie stracił, ale Black Adam już tak – wyznał odtwórca roli antybohatera.

Popularny „The Rock” musiał wówczas przekonać władze studia do wizji, by podzielić bohaterów i dać każdemu swój własny film.

Powiedziałem: „Muszę podzielić się swoimi przemyśleniami. To bardzo niepopularne zdanie”, ponieważ wszyscy myśleli: „Scenariusz jest super i zróbmy ten film”. Argumentowałem jednak, że powinniśmy nakręcić Shazama w jego własnym stylu, a Black Adam musi powstać osobno – dodał Johnson.

Aktorowi udało się finalnie dopiąć swego. Shazam! i Black Adam zostały zrealizowane osobno. Shazam! zadebiutował na dużych ekranach w 2019 roku, a premierę Black Adama zaplanowano na 21 października 2022. Z kolei 16 grudnia do kin trafi Shazam! Gniew bogów.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nadchodzącego Black Adama.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.