Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 stycznia 2022, 12:10

autor: Ania Orzech

Netflix top 10, co się oglądało od 19 do 26 stycznia 2022

Przedstawiamy top 10 filmów i seriali, które cieszyły się największą popularnością wśród polskich użytkowników Netflixa w minionym tygodniu.

Po jakie filmy i seriale Netflixa najchętniej sięgaliśmy w minionym tygodniu? Jak się okazuje, w tym okresie często wybieraliśmy polskie produkcje. Ogromną popularnością w naszym kraju cieszył się bowiem film w reżyserii Macieja Kawulskiego Jak pokochałam gangstera. Miłość widzów do gangsterskich opowieści zapewniła wysokie miejsce w rankingu jeszcze jednej produkcji Kawulskiego. Mowa tu oczywiście o filmie Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Niżej, ale wciąż w czołówce znalazł się także tytuł Jak zostać gwiazdą Anny Wieczur-Bluszcz.

Jeśli chodzi o seriale, to bezkompromisowym zwycięzcą jest tutaj Archiwum 81, czyli horrorowa seria poświęcona archiwistom rekonstruującym dzieło zaginionej reżyserki, która badała niebezpieczną sektę. W czołówce znalazł się także brytyjsko-irlandzki serial The Fall, kryminał Stay Close i animowana seria Psi Patrol. Białowłosy zabójca potworów wciąż cieszy się popularnością, dzięki czemu serial Wiedźmin to nadal jedna z najchętniej oglądanych produkcji w naszym kraju.

W kategorii filmów, wśród polskich użytkowników Netflixa króluje wspomniany wyżej Jak pokochałam gangstera. Jest to historia o męskim świecie, ale przedstawionym oczami kobiet. Wysokie miejsce w rankingu zajmowała także komedia romantyczna W królewskim stylu. Bardzo często sięgaliśmy również po film w reżyserii Moniki Mitchell Bez wahania. Popularne były też takie tytuły, jak: Riverdance: Rzeczna opowieść, czyli animowana wersja wokalno-tanecznego show Riverdance; Nie patrz w górę oraz Matka/Android.

Top 10 najchętniej oglądanych filmów Netflixa w Polsce w minionym tygodniu

Top 10 najchętniej oglądanych seriali Netflixa w Polsce w minionym tygodniu

Zwiastun serialu Archiwum 81:

Dla porównania przedstawiamy poniżej ranking najchętniej oglądanych seriali i filmów Netflixa na świecie:

Top 10 najchętniej oglądanych filmów Netflixa na świecie w minionym tygodniu

Top 10 najchętniej oglądanych seriali Netflixa na świecie w minionym tygodniu

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.