Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 kwietnia 2022, 14:40

Zobacz nowy zwiastun Buzza Astrala i przeczytaj pierwsze opinie

Nowy zwiastun filmu Buzz Astral zdradza sporo na temat filmu, który może być kolejnym arcydziełem z wytwórni Pixar. Przynajmniej sądząc po pierwszych opiniach dziennikarzy po krótkim seansie.

Źródło fot. powyżej: zwiastun filmu Buzz Astral.

Premiera Buzza Astrala jest coraz bliżej, o czym wytwórnia Pixar przypomniała nam nowym zwiastunem.

Poprzednie trailery dały nam jako takie pojęcie, czego się spodziewać po nowej animacji Pixara. Jednak najnowszy filmik zdradza znacznie więcej na temat fabuły. Jeśli więc nie w smak Wam spoilery, być może lepiej pomińcie ów materiał przed seansem. W innym przypadku możecie go obejrzeć poniżej.

Lightyear – pierwsze opinie

Polscy widzowie muszą poczekać na spotkanie z Buzzem Astralem do 16 czerwca, ale niektórzy mają już za sobą próbny seans ze strażnikiem kosmosu. Wybrani dziennikarze nie zobaczyli całego filmu – jedynie pierwsze 30 minut.

Wrażenia po tym pokazie są bardzo pozytywne. Pomimo zabawkowego „pierwowzoru”, Buzz Astral to film science fiction z krwi i kości, przez niektórych opisany jako „Gwiezdne wojny Andy’ego” – film, który chłopiec z serii Toy Story oglądał z kasety VHS, a na podstawie którego później mogła powstać animowana seria i wywodząca się z niej zabawka (vide Gizmodo). Inni uważają, że to najbardziej „realistyczne” dzieło Pixara, a narracyjnie póki co zapowiada się na arcydzieło.

Pochwały zbiera także sam Buzz Astral. Tytułowy bohater nie jest tylko ludzkim odpowiednikiem zabawki znanej fanom Toy Story – to zupełnie samodzielna postać, która broni się bez nawiązań do „pierwowzoru” (choć tych, rzecz jasna, nie brakuje). To samo dotyczy całego filmu – przynajmniej tego fragmentu, który mogli już zobaczyć dziennikarze. Nie ma też narzekań na animację, choć o tę chyba nie martwił się żaden fan Pixara.

Wygląda więc na to, że pierwsza od dwóch lat kinowa premiera Pixara ma szansę podbić serca widzów. Pozostaje czekać do czerwca. Przypomnijmy, że Buzz Astral obejrzymy w wersji z polskim dubbingiem, a Łukasz Nowicki ponownie użyczy głosu tytułowemu bohaterowi.

Nowy plakat Buzza Astrala. Źródło: wytwórnia Pixar na Twitterze.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

kalendarz wiadomości
2022
kwiecień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2

3

4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23

24

25 26 27 28 29 30
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.