Kto powinien zagrać Linka w aktorskim filmie The Legend of Zelda? Sprawdzamy potencjalnych kandydatów

The Legend of Zelda będzie kolejną znaną serią gier przeniesioną na wielki ekran. Jako że nazwisko odtwórcy głównej roli nie zostało jeszcze ogłoszone, postanowiliśmy pochylić się nad potencjalnymi kandydatami do zagrania Linka.

fantasy
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 8 listopada 2023
3
Źrodło fot. Nintendo
i

Czerwcowe plotki dotyczące rzekomych prac Nintendo nad ekranizacją kultowej serii gier The Legend of Zelda zostały oficjalnie potwierdzone. Niestety projekt znajduje się jeszcze na dosyć wczesnym etapie produkcji, dlatego nie zdradzono szczegółów na temat obsady widowiska. Nie przeszkodziło to jednak fanom marki w wytypowaniu własnych faworytów do sportretowania głównych ról w filmie.

Kto ich zdaniem idealnie nadawałby się do roli Linka, który, przypomnijmy, w oryginale był ukazany jako chłopiec o jasnych włosach i szpiczastych uszach? Typy są różne. Począwszy od tych traktowanych zupełnie poważnie (Walker Scobell znany z filmu Projekt Adam) lub z przymrużeniem oka (Chris Pratt, który użyczał głosu Mario w animacji Super Mario Bros. Film).

Poniżej możecie zapoznać się z najczęstszymi oraz najbardziej egzotycznymi kandydaturami na filmowego Linka.

Walker Scobell

Kto powinien zagrać Linka w aktorskim filmie The Legend of Zelda? Sprawdzamy potencjalnych kandydatów - ilustracja #1
Projekt Adam, Shawn Levy, Skydance Media, 2022.

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o samą aparycję, Scobell bardzo przypomina bohatera The Legend of Zelda. Plusem jest również sam wiek aktora – ma on bowiem dopiero 14 lat. O umiejętności aktorskie Scobella także nie ma się co martwić, ponieważ nastolatek z powodzeniem sprawdził się w wielkim widowisku, jakim był wcześniej wspomniany Projekt Adam. O swoim talencie wkrótce będzie mógł nas przekonać w serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy, który zmierza na platformę Disney+.

Timothée Chalamet

Kto powinien zagrać Linka w aktorskim filmie The Legend of Zelda? Sprawdzamy potencjalnych kandydatów - ilustracja #2
Diuna 2, Denis Villeneuve, Warner Bros., 2024.

Kolejnym kandydatem fanów jest gwiazda serii Diuna, Timothée Chalamet. Aktor znajduje się (zresztą w pełni zasłużenie) w czołówce najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia. Przeszkodą na drodze do jego angażu może być fakt, że Amerykanin liczy sobie już 27 wiosen.

Thomas Brodie-Sangster

Kto powinien zagrać Linka w aktorskim filmie The Legend of Zelda? Sprawdzamy potencjalnych kandydatów - ilustracja #3
Gambit królowej, Allan Scott, Scott Frank, Netflix, 2020.

Jeśli jednak twórcy nie zwracaliby uwagi na wiek, idealnym odtwórcą Linka mógłby zostać Thomas Brodie-Sangster, gwiazdor takich produkcji, jak Gambit królowej, Gra o tron, czy cykl Więzień labiryntu. Widząc brytyjskiego aktora prawdopodobnie nikt nie pomyślałby, że ma on już 33 lata.

Tom Holland

Kto powinien zagrać Linka w aktorskim filmie The Legend of Zelda? Sprawdzamy potencjalnych kandydatów - ilustracja #4
W tłumie, Akiva Goldsman, New Regency Productions, 2023.

Wśród propozycji fanów często przewija się również Tom Holland. 27-letni aktor zasłynął przede wszystkim rolą Petera Parkera/Spider-Mana w Kinowym Uniwersum Marvela. Za jego kandydaturą może także świadczyć fakt, iż gwiazdor ma już na swoim koncie występ w ekranizacji gier Uncharted, gdzie sportretował głównego bohatera – Nathana Drake’a.

Warto przy okazji wspomnieć, że swego czasu nawet w sieci krążyły stworzone za pomocą sztucznej inteligencji grafiki przedstawiające m.in. Hollanda w roli Linka. Młody aktor prezentował się na nich naprawdę przekonywująco.

Chris Pratt

Kto powinien zagrać Linka w aktorskim filmie The Legend of Zelda? Sprawdzamy potencjalnych kandydatów - ilustracja #5
Strażnicy galaktyki, James Gunn, Marvel Studios, 2014.

Trzeba przyznać, że typując Chrisa Pratta do roli Linka, fanów nieco poniosła wyobraźnia. Jego obecność na liście potencjalnych kandydatów jest jednak zasługą jego swego czasu głośno komentowanego występu w animacji Super Mario Bros. Film. Zastanawiać może, jak twórcy The Legend of Zelda wytłumaczyliby tak pokaźną tężyznę fizyczną – bądź co bądź – filigranowego bohatera.

Kto finalnie otrzyma angaż do roli Linka, pozostaje sprawą otwartą. Musimy się zatem uzbroić w cierpliwość i oczekiwać oficjalnych komunikatów w tej kwestii ze strony twórców. Nim jednak do tego dojdzie, dajcie znać w komentarzach, kogo Wy najchętniej widzielibyście w roli wspomnianego bohatera The Legend of Zelda.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

Rockstar próbował kiedyś nakręcić film na podstawie GTA. Nie wyszło za dobrze

Rockstar próbował kiedyś nakręcić film na podstawie GTA. Nie wyszło za dobrze