Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 sierpnia 2022, 14:02

Kamienie Nieskończoności nie były częścią początkowej historii MCU

Kamienie Nieskończoności są nieodzowną częścią MCU, a bez nich jego kształt nie byłby na pewno taki sam. Okazuje się jednak, że oryginalny plan na Kinowe Uniwersum Marvela nie obejmował ich.

Źródło fot.: Kadr z filmu Avengers: Wojna bez granic

Kamienie Nieskończoności pełniły bardzo ważną rolę w pierwszych fazach MCU. Nic dziwnego, albowiem pierwsza saga Kinowego Uniwersum Marvela nazwana została Sagą Nieskończoności. Czy jednak Marvel od samego początku planował wszystkie swoje filmy, a wspomniane kamienie miały być ich integralną częścią?

Okazuje się, że nie, a informację o tym podał na Twitterze James Gunn, reżyser Strażników Galaktyki. Został on zapytany przez jednego z fanów, czy znał plany Marvela dotyczące Avengers: Infinity War oraz Avengers: Endgame. Odpowiedź reżysera może być dużym zaskoczeniem dla fanów MCU (via Screen Rant).

Na początku nie wiedziałem zbyt wiele. Nie miałem pojęcia, co wydarzy się w Infinity War i Endgame. Kamienie Nieskończoności nie były nawet częścią MCU, dopóki nie pojawiłem się z pierwszym szkicem Strażników Galaktyki. Znałem jednak wszystkie główne wątki moich postaci, za wyjątkiem Gamory, której historia została zmieniona.

Z wypowiedzi Jamesa Gunna wynika, że pojawienie się Kamieni Nieskończoności mogło nie być planowane od początku. I to pomimo tego, że w 2012 roku zadebiutowała pierwsza część Avengers, w której wprowadzone zostały między innymi Teserakt oraz Berło Lokiego, które z czasem okazały się być Kamieniami Nieskończoności.

Patrząc jednak przez pryzmat pierwszej części filmu o grupie bohaterów można wywnioskować, że Marvel Studios nie miało jeszcze wtedy żadnego planu dotyczącego tych potężnych artefaktów. Tak naprawdę dopiero w 2014 roku przy okazji Strażników Galaktyki dowiadujemy się, czym w rzeczywistości są Kamienie Nieskończoności.

Informacja podana przez Jamesa Gunna może być kolejnym dowodem na to, że Marvel tak naprawdę nie planuje swoich filmów, a cały czas wprowadza różne usprawnienia.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.