Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14

Na Disney+ oprócz dramatów i horrorów możemy znaleźć sporą liczbę ciekawych filmów komediowych. Te zestawienie jest luźną propozycją na to, co warto obejrzeć w popularnej usłudze Disneya.

news
Zbigniew Woźnicki 16 listopada 2023
11
Źrodło fot. Deadpool, Tim Miller, 20th Century Fox, 2016
i

Disney+ udostępnia ogromną bibliotekę filmów oraz seriali – każdy z pewnością znajdzie w niej coś interesującego dla siebie. Są tu seriale Marvela, Gwiezdne wojny, a także animacje dla dorosłych, takie jak Simpsonowie i Family Guy.

Co jednak, jeśli ktoś poszukuje filmów i celuje w coś, przy czym może się nie tylko dobrze bawić, ale i porządnie pośmiać? Poniższa lista pomoże wybrać komedie, dzięki którym dobrze zaczniecie przygodę z Disney+.

Zestawienie nie umiejscawia filmów od najgorszego do najlepszego czy na odwrót. Wszystkie pozycje są traktowane na równi – jako warte obejrzenia.

Luca

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #1
Źródło: Luca, Enrico Casarosa, Walt Disney Pictures, 2021

Reżyser: Enrico Casarosa

Rok produkcji: 2021

Luca to raczej bezpieczna produkcja Disneya, ale to wcale nie znaczy, że jest w tym coś złego. Nie, słynnej wytwórni udało się stworzyć ciepłą historię, która zabiera nas do słonecznych Włoch. To opowieść o dorastaniu, z którą wielu może się identyfikować, choć jest tu mała odmiana – bohaterowie są morskimi potworami, które wyszły na powierzchnię i odkrywają uroki życia ludzi.

Hotel Marigold

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #2
Źródło: Hotel Marigold, John Madden, Fox Searchlight Pictures, 2012

Reżyser: John Madden

Rok produkcji: 2012

Hotel Marigold to sympatyczna komedia z gwiazdorską obsadą, której akcja rozgrywa się w Indiach. Grupa emerytów postanawia przenieść się do tego kraju, zachęcona reklamą odnowionego hotelu. W drodze wyobrażają sobie swoje nowe, ekscytujące życie w egzotycznym otoczeniu, nie spodziewając się tego, że wrażeń dostarczy im coś innego. Hotel, do którego się wybrali, jest cieniem dawnego siebie. To jednak nie przeszkadza im w odkryciu miłości i otworzeniu się na nowe wrażenia.

Free Guy

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #3
Źródło: Free Guy, Shawn Levy, 20th Century Studios, 2021

Reżyser: Shawn Levy

Rok produkcji: 2021

Free Guy to pierwsza na naszej liście, ale nie ostatnia komedia z udziałem Ryana Reynoldsa. Mamy tu do czynienia z nietypowym konceptem na film, który rozgrywa się w świecie prosto z gier wideo, a w centrum wydarzeń wcale nie znajduje się typowa główna postać, tylko NPC, który ma szansę zostać bohaterem i odmienić swoją rzeczywistość.

Agentka

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #4
Źródło: Agentka, Paul Feig, 20th Century Fox, 2015

Reżyser: Paul Feig

Rok produkcji: 2015

Jesteście gotowi na Jasona Stathama w zupełnie innym wydaniu, będącego chodzącą parodią Jamesa Bonda? Jeśli tak, to zapnijcie pasy i obejrzyjcie Agentkę, zwariowaną komedię z gwiazdą kina akcji oraz Melissą McCarthy w rolach głównych. Seans pełen śmiechu gwarantowany podczas oglądania perypetii analityczki CIA, która rusza w teren z ważną misją.

Deadpool

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #5
Źródło: Deadpool, Tim Miller, 20th Century Fox, 2016

Reżyser: Tim Miller

Rok produkcji: 2016

Deadpool nie jest typowym kinem superbohaterskim. Cały film jest wypełniony przeróżnymi gagami, czarnym humorem oraz przebijaniem czwartej ściany. Nie odnajdziemy tutaj elementów patetycznych i dążenia do dobra za wszelką cenę. Jeśli ktoś szuka alternatywy w kinie Marvela i ma specyficzne poczucie humoru, to tutaj będzie bawił się bardzo dobrze.

Good Morning, Vietnam

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #6
Źródło: Good Morning, Vietnam, Barry Levinson, Buena Vista Pictures Distribution, 1987

Reżyser: Barry Levinson

Rok produkcji: 1987

Good Morning, Vietnam to komedia, której akcja, tak jak sugeruje tytuł, dzieje się podczas wojny w Wietnamie w latach 60. ubiegłego wieku. Fabuła jest luźno oparta na wspomnieniach dziennikarza Adriana Cronauera, i to w niego wciela się Robin Williams. Mimo przedstawienia dramatu wojny film potrafi doprowadzić do śmiechu, a improwizacje Williamsa podczas audycji radiowych robią wrażenie i zostają w głowie razem z kultowym „Gooooood morning, Vietnaaaam”.

Jojo Rabbit

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #7
Źródło: Jojo Rabbit, Taika Waititi, Walt Disney Studios Motion Pictures, 2019

Reżyser: Taika Waititi

Rok produkcji: 2019

Czy można nakręcić film, w którym dziecku doradza wyimaginowany Adolf Hitler? Taika Waititi udowodnił, że tak. Jojo Rabbit nie umniejsza jednak wojnie i nie zmienia dyktatora w przyjaznego wujka. Powaga tematu zostaje zachowana, ale jednocześnie ciężko jest zachować kamienną twarz, a to wszystko dzięki reżyserskiemu kunsztowi Taiki Waititiego. Naprawdę warto.

Muppety

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #8
Źródło: Muppety, James Bobin, Walt Disney Pictures, 2011

Reżyser: James Bobin

Rok produkcji: 2011

Muppety powróciły, i to w wielkim stylu. Kermit stara się zebrać starą ekipę, żeby wspólnie zorganizować koncert i uratować teatr przed chciwym biznesmenem, a pomogą mu w tym ludzcy przyjaciele. Film jest wypełniony typowym muppetowym poczuciem humoru, więc można oczekiwać mnóstwa gagów, dziwnych powiedzonek i ostatecznego zwycięstwa przyjaźni. Mimo tego, że zakończenie łatwo przewidzieć, to całość ogląda się naprawdę dobrze, a piosenki zostają w głowie.

Ralph Demolka

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #9
Źródło: Ralph Demolka, Rich Moore, Walt Disney Animation Studios, 2012

Reżyser: Rich Moore

Rok produkcji: 2012

Ralph Demolka jest ciekawym filmem, który porusza temat akceptacji samego siebie i na pierwszym miejscu stawia bohaterów gier wideo. Jest to typowe widowisko bawiące zarówno dzieci, jak i dorosłych, a żadna z tych grup nie poczuje się znudzona. Ralph Demolka to swego rodzaju nowa wersja Toy Story, gdzie zamiast zabawek mamy postacie z gier, i to ich oczami widzimy świat. Nie zaleca się długo czekać z obejrzeniem tej produkcji.

Strażnicy Galaktyki

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #10
Źródło: Strażnicy Galaktyki, James Gunn, Marvel Studios, 2014

Reżyser: James Gunn

Rok produkcji: 2014

Strażnicy Galaktyki to prawdziwi bohaterowie z przypadku – ich dobre uczynki najczęściej są nieoczekiwanym wynikiem podjętych działań. Film w całkiem udany sposób oddaje klimat komiksów i ciężko się nie uśmiechnąć, gdy słyszy się ciągłe przekomarzanie głównych postaci. Dużo akcji, niesamowity humor – to kolejna dobra pozycja, obok Deadpoola, od Marvela.

Thor: Ragnarok

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #11
Źródło: Thor: Ragnarok, Taika Waititi, Marvel Studios, 2017

Reżyser: Taika Waititi

Rok produkcji: 2017

Znowu Marvel, ale tym razem polany sosem od Taiki Waititiego. Jeśli ktoś widział opisywany wcześniej film Jojo Rabbit, to pewnie wie, czego się spodziewać. Niektórzy uważają, że Thor: Ragnarok jest nawet zbyt komediowy, ale to jest właśnie styl Waititiego i trzeba być tego świadomym, gdy zabiera się za oglądanie. Obok Jojo Rabbit jest to najbardziej specyficzna pozycja na liście, i to wszystko dzięki reżyserowi. Koniec świata może jednak być rozrywkowy.

Toy Story

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #12
Źródło: Toy Story, John Lesseter, Pixar Animation Studios, 1995

Reżyser: John Lesseter

Rok produkcji: 1995

Prawdziwy klasyk wśród animacji, który wytyczył ścieżkę tworzenia filmów przy użyciu grafiki 3D. Jeśli ktoś nie oglądał, to musi nadrobić, a znający Toy Story mają teraz okazję przypomnieć sobie tą niesamowitą przygodę. Problemem mogą być dzieci, które nie będą chciały wyrzucać swoich zabawek, żeby nie było im przykro, ale i tak warto. Ciekawa fabuła, postacie, które się po prostu lubi, no i rządzący w maszynie szpon.

Wyprawa do dżungli

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #13
Źródło: Wyprawa do dżungli, Jaume Collet-Serra, Walt Disney Pictures, 2021

Reżyser: Jaume Collet-Serra

Rok produkcji: 2021

Gdyby Indiana Jones objawił się w dwóch postaciach, to prawdopodobnie byliby to Frank Wolff oraz Lily Houghton. Charyzmatyczni bohaterowie Wyprawy do dżungli mają wspólny cel, ale ewidentnie nie mogą się przy tym dogadać. Dzięki temu otrzymujemy fajny, rodzinny film, który ma w sobie magię kina przygodowego, a także bawi relacjami między postaciami oraz sytuacjami ich napotykającymi. Należy dodać go do swojej listy.

Zaplątani

Najlepsze komedie na Disney Plus 2023, nasze top 14 - ilustracja #14
Źródło: Zaplątani, Nathan Greno i Byron Howard, Walt Disney Pictures, 2010

Reżyserowie: Nathan Greno i Byron Howard

Rok produkcji: 2010

Roszpunka od lat siedzi zamknięta w wieży i ciężko się jej dziwić, że ma tego dosyć. Gdy przypadkowo do jej wieży trafia najbardziej poszukiwany bandyta Flynn, ona wykorzystuje tę okazję, żeby w końcu się wyrwać i przeżyć przygodę. Dziewczyna otrzyma to, o co prosiła, a jej podróż będzie oczywiście wypełniona piosenkami, co jest standardem w bajkach Disneya. Zaplątani to bardzo fajna interpretacja klasycznej baśni, która jest warta obejrzenia.

Wybór pozycji do listy nie był łatwy, ponieważ na Disney+ jest naprawdę spory zbiór interesujących produkcji. Uważam jednak, że powyższe opcje to ciekawe połączenie różnych gatunków, których punktem wspólnym jest element komediowy. Są bardzo dobrą odpowiedzią dla tych, którzy chcą się pośmiać przy filmie i przeżyć momenty, które zostaną z nimi na dłużej. W końcu od czegoś trzeba zacząć.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem.

Najlepsze filmy świąteczne 2023, nasz ranking top 14

Najlepsze filmy świąteczne 2023, nasz ranking top 14

Najlepsze filmy i seriale o Imperium Rzymskim, nasz top 10

Najlepsze filmy i seriale o Imperium Rzymskim, nasz top 10

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 8-10 grudnia 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 8-10 grudnia 2023 roku