Według Jennifer Aniston trzeba teraz uważać, robiąc komedię, bo łatwo kogoś obrazić

Jennifer Aniston odniosła się do ciągle pojawiających się kontrowersji wokół sitcomu Przyjaciele. Aktorka wyznała, że aktualnie ciężkim zadaniem jest zrobienie komedii, ponieważ łatwo można w niej kogoś urazić.

news
30 marca 2023
2
Źrodło fot. YouTube: The Tonight Show Starring Jimmy Fallon; 2023
i

Jennifer Aniston jest jedną z najpopularniejszych aktorek komediowych w obecnych czasach. Jej sławę zapoczątkował kultowy sitcom z lat 90. – Przyjaciele, który od jakiegoś czasu boryka się z krytyką ze strony generacji Z. Aktorka podczas promocji najnowszego filmu Netfliksa, Zabójczego wesela, udzieliła wywiadu AFP, w którym odniosła się do pojawiających się kontrowersji wokół wyżej wymienionego serialu i odniosła się do stanu komedii w obecnych czasach (via Variety).

Według artystki komedia ewoluowała w taki sposób, że w tej chwili ciężko jest ją stworzyć, ponieważ trzeba być na każdym kroku ostrożnym, aby nikogo nie obrazić.

Teraz jest to trochę trudne, ponieważ trzeba być bardzo ostrożnym, a to utrudnia pracę komikom. Piękno komedii polega na tym, że nabijamy się z siebie, nabijamy się z życia. W przeszłości mogłeś żartować z bigota i śmiać się. Chodziło o edukowanie ludzi, jak niektórzy są niedorzeczni. Teraz nie wolno nam tego robić.

Ponadto gwiazda stwierdziła, że obecnie całe pokolenie młodych uważa serial Przyjaciele za obraźliwy. Wspomniała, że kiedyś nie zwracano aż takiej uwagi na kwestie, na które teraz ludzie kładą duży nacisk.

Istnieje całe pokolenie ludzi, młodzieży, która teraz wraca do odcinków Przyjaciół i uważa je za obraźliwe. Były rzeczy, które nigdy nie były zamierzone, a inne… cóż, powinniśmy je przemyśleć, ale nie sądzę, aby wtedy istniała taka wrażliwość jak teraz.

Aniston na sam koniec swojej wypowiedzi zaapelowała do ludzi, aby nie traktować wszystkiego na poważnie. Wyznała, że świat i ludzie, zwłaszcza w tych czasach, potrzebują humoru.

Przypomnijmy, że sitcomowi w ostatnich latach oberwało się za wiele aspektów poruszanych w nim. Wiele osób w sieci negatywnie wypowiadało się na temat homofobicznego i seksistowskiego zachowania bohaterów, a także okrutnego traktowania otyłej Moniki. Jednak największym problemem Przyjaciół okazał się brak różnorodności w głównej obsadzie.

W związku z tym, w lipcu ubiegłego roku Marta Kauffman, współtwórczyni serialu, ogłosiła, że przekazała 4 miliony dolarów na utworzenie programu na Uniwersytecie Brandeisa. Ma on wspierać wybitnego uczonego, który koncentruje się na badaniu ludów i kultur Afryki oraz diaspory afrykańskiej. Jak przyznała, ta decyzja była podyktowana poczuciem wstydu oraz winy z tak małej różnorodności w obsadzie sitcomu.

Serial Przyjaciele wciąż możecie obejrzeć na platformie HBO Max.

HBO Max kupisz tutaj

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Popkultura to nieodłączny element jej życia. Z tego powodu jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się już w najmłodszych latach, gdy zaczęła pisać w szkolnych gazetkach. Kiedy przyszedł ważny moment wyboru kierunku studiów, bez zawahania wybrała kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Dla działu Filmomaniak pisze od stycznia 2023 roku. Nie wie co to sen, bo musi być na bieżąco z newsami ze świata filmowo-serialowego. W kwestii kina, jest zapaloną fanką filmów niezależnych, choć i wyjątkowo dobrym blockbusterem też nie pogardzi. Nienawidzi ograniczać się w oglądaniu konkretnych gatunków filmowych. Jednak najbardziej uwielbia satyry, czarne komedie, dramaty, fantasy i produkcje feministyczne.

Remake The Office wcale nie powstaje, to po prostu inna wersja

Remake The Office wcale nie powstaje, to po prostu inna wersja

Młodzi Kargul i Pawlak na pierwszych zdjęciach. Prequel komedii Sami swoi staje się rzeczywistością

Młodzi Kargul i Pawlak na pierwszych zdjęciach. Prequel komedii Sami swoi staje się rzeczywistością

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

Idealną Barbie do filmu miała być wielka gwiazda DC, ale nie udało jej się zaangażować

Idealną Barbie do filmu miała być wielka gwiazda DC, ale nie udało jej się zaangażować