Kluczowy gwiazdor Marvela aresztowany. Fani zastanawiają się, co to może oznaczać dla MCU

Aresztowanie Jonathana Majorsa mogło zszokować fanów. Okazuje się jednak, że w środowisku filmowym od dawna było wiadomo o rzekomo karygodnym zachowaniu aktora. Sprawa jednak jest dopiero w toku i czeka na wyjaśnienie.

news
27 marca 2023
4
Źrodło fot. Loki; Michael Waldron; Disney+; 2021
i

26 marca Internet obiegła informacja, iż Jonathan Majors został aresztowany pod zarzutami napaści na swoją dziewczynę. Według relacji kobiety aktor miał najpierw ją złapać za rękę, następnie spoliczkować, a na końcu złapać za szyję. Incydent odbył się w taksówce i po opuszczeniu jej para rozeszła się w swoje strony. Następnego dnia partnerka Majorsa udała się na policję, żeby złożyć zawiadomienie, co doprowadziło do aresztowania gwiazdy Marvela. Mężczyzna wyszedł już z aresztu bez kaucji i jego prawniczka, Priya Chaudhry, wydała stosowne oświadczenie (via Glock Topickz Twitter):

Jonathan Majors jest całkowicie niewinny. W trybie natychmiastowym zbieramy i przedstawiamy dowody prokuratorowi okręgowemu, z oczekiwaniami, że wszystkie zarzuty zostaną wycofane w trybie natychmiastowym.

Chaudhry ujawniła, że wspomniane dowody mają zawierać materiały wideo z pojazdu, a także zeznania kierowcy oraz innego naocznego świadka. Ostatnim dowodem ma być pisemne zeznanie ofiary, w którym zmienia swoje oryginalne zgłoszenie.

Powyższa sytuacja przypomniała fanom o usuniętym już tweecie reżysera, A.B. Allena, który w lutym wspominał o bliżej niesprecyzowanym toksycznym aktorze (via The Direct):

Jest pewien konkretny aktor, całkiem nowy na scenie, na punkcie którego Twitter w ostatnim czasie oszalał. W rzeczywistości jest to bardzo podstępna, okrutna i okropna ludzka istota, zarówno w życiu prywatnym oraz w zawodowym. Każdy nowy viralowy tweet z nim w roli głównej doprowadza mnie do szaleństwa.

Po informacji o aresztowaniu Majorsa użytkowniczka Twittera o nicku chateau bunny napisała, że teraz wiemy, o kogo chodzi, co potwierdził A.B. Allen. Reżyser wyjaśnił, dlaczego wcześniej pisał tylko ogólnikami. Z postu wynikało, że za decyzją stała chęć ochrony ofiar, których dane mogłyby zostać ujawnione przez zainteresowane sprawą media.

Na Reddicie fani nie omieszkali skomentować sprawy, która może zaważyć na przyszłości Marvela:

On musi mieć naprawdę niesamowitych agentów/publicystów, ponieważ jego popularność dosłownie eksplodowała w ostatnich miesiącach. Ciekawe, czy będą zdolni wykorzystać swoją „magię” również w tej sytuacji – Cyberfire.

Kurde, gość naprawdę grał samego siebie w Creedzie 3lmao_okaybuddy.

Byłem jego ogromnym fanem od momentu, gdy zobaczyłem go w Ostatnim czarnym w San Francisco i w Krainie Lovecrafta. Kibicowałem jego karierze. Dlatego tym bardziej boli informacja, że jest śmieciem. Straszna szkoda – Rman823.

Również w życiu zawodowym? Będzie można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy. Cała sytuacja zdecydowanie wygląda tak, jakby jego kariera została definitywnie zakończona i to bez względu na to, jak skończy się sprawa z oskarżeniami – AAAFate.

Jeśli zmienią aktora do roli Kanga, to nowy Kang powinien mieć w każdym kolejnym filmie nowy wygląd, nawet jeśli to ma być w każdym filmie ten sam gość. Po prostu zmiany w linii czasu zmieniałyby jego wygląd - SirFlibble.

Rozprawa przeciwko Jonathanowi Majorsowi ma rozpocząć się jeszcze w maju tego roku. Dla Marvel Studios jest to kontynuacja złej passy, do której należy zaliczyć również odejście Victorii Alonso i kontrowersje z tym związane.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Astronauta NASA zwrócił uwagę na błędy Strażników Galaktyki 3. Ocenił scenę, w której Star-Lord niemal zginął w kosmosie

Astronauta NASA zwrócił uwagę na błędy Strażników Galaktyki 3. Ocenił scenę, w której Star-Lord niemal zginął w kosmosie

W całej historii Marvela ta krótka scena jest najbardziej przerażająca

W całej historii Marvela ta krótka scena jest najbardziej przerażająca

Martin Scorsese wyjaśnia, jak „uratować kino” przed produkcjami superbohaterskimi i filmowymi seriami

Martin Scorsese wyjaśnia, jak „uratować kino” przed produkcjami superbohaterskimi i filmowymi seriami

Chris Evans zgadza się z Quentinem Tarantino w kwestii kina superbohaterskiego. Ale nie sądzi, by na tym polegał problem tych filmów

Chris Evans zgadza się z Quentinem Tarantino w kwestii kina superbohaterskiego. Ale nie sądzi, by na tym polegał problem tych filmów

Showrunner Daredevila od Netflixa uważa, że reboot serii to „disneyowskie oszustwo”

Showrunner Daredevila od Netflixa uważa, że reboot serii to „disneyowskie oszustwo”