John Wick 4 najlepszym filmem akcji ostatniej dekady? Są pierwsze opinie

Zbliża się premiera filmu John Wick 4. W związku z tym wygasło embargo na opinie branżowych dziennikarzy, którzy mieli już przyjemność zobaczyć kolejną odsłonę serii akcji.

news
7 marca 2023
7
Źrodło fot. John Wick 4, Chad Stahelski, Lionsgate, 2023
i

Za nieco ponad dwa tygodnie John Wick wróci do kin, by zrobić to, co umie najlepiej – zabijać dziesiątki (a może nawet i setki) wrogów, wszystkim co wpadnie mu w ręce. Nim jednak do tego dojdzie i sami będziemy mogli po raz kolejny zobaczyć Keanu Reevesa w akcji, możemy zapoznać się z reakcjami dziennikarzy, którzy mieli przyjemność brać udział w przedpremierowych pokazach Johna Wicka 4.

Zamieścili w sieci wiele komentarzy, z których wynika, że nadchodzące widowisko to jeden z najlepszych filmów akcji ostatniej dekady, a na pewno najlepszy z całej serii o mściwym zabójcy. Co ciekawe, nawet długość obrazu, czyli to co budziło obawy fanów, okazała się nie mieć żadnego znaczenia przy wartkim tempie opowiadanej historii.

Na pochwałę w oczach krytyków zasłużyły również świetne kreacje postaci drugoplanowych. Szczególną uwagę poświęcono aktorowi Donnie’emu Yenowi, który według opinii kradnie całe show od momentu pojawienia się na ekranie.

Poniżej możecie zapoznać się z niektórymi reakcjami:

John Wick 4 jest fenomenalny. Dosłownie musiałem zbierać szczękę z ziemi po niektórych szalonych i pomysłowych sekwencjach.

Nie jesteś przygotowany na to, co Keanu zrobi ze swoją strzelbą.

Również Donnie Yen zaprezentował swój kunszt. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć to ponownie – Steven Weintraub.

John Wick 4 najlepszym filmem akcji ostatniej dekady? Są pierwsze opinie - ilustracja #1
Źródło: Twitter/@colliderfrosty

Miałem obawy odnośnie prawie trzygodzinnego Johna Wicka 4, ale film na ten czas zasługuje. To epickie widowisko z inteligentnie poprowadzoną akcją, która nigdy nie pozwala, by czuć się zmęczonym, a scenografia jest fenomenalna. Świetna obsada debiutantów serii, ale Donnie Yen jest najlepszy z nich – Eric Eisenberg.

John Wick 4 najlepszym filmem akcji ostatniej dekady? Są pierwsze opinie - ilustracja #2
Źródło: Twitter/@eeisenberg

John Wick 4 to najlepszy film, jaki widziałam od wieków!

To jak grecka epopeja, która, owszem, jest pełna niezrównanej akcji (i broni), a sama scenografia wręcz fenomenalna. Ale jest też trochę o związkach i miłości. Co za zapierająca dech w piersiach, rozdzierająca serca historia! Nie mogę się doczekać, kiedy znów to zobaczę – Vanessa Armstrong.

John Wick 4 najlepszym filmem akcji ostatniej dekady? Są pierwsze opinie - ilustracja #3
Źródło: Twitter/@vfarmstrong

Drugoplanowa obsada Johna Wicka składa się z tytanów. Donnie Yen: ostry i szybki jak zawsze. Hiroyuki Sanada: niesamowity. Marko Zaror: nieugięta bestia. Scott Adkins zgłębia swoją postać. Sposób, w jaki Rina Sawayama nie traci kontaktu wzrokowego, zrzucając swoje kimono, przyprawił mnie o gęsią skórkę – Courtney Howard.

John Wick 4 najlepszym filmem akcji ostatniej dekady? Są pierwsze opinie - ilustracja #4
Źródło: Twitter/@Lulamaybelle

Biorąc pod uwagę powyższe komentarze, można śmiało oczekiwać świetnego spektaklu. Niemniej jednak własną opinię najlepiej wyrobić samodzielnie. Okazja na to nadejdzie niedługo, ponieważ John Wick 4 wejdzie do polskich kin już 24 marca.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus

Czy to będzie następca Jamesa Bonda z Henrym Cavillem? Oto zwiastun szalonego filmu szpiegowskiego

Czy to będzie następca Jamesa Bonda z Henrym Cavillem? Oto zwiastun szalonego filmu szpiegowskiego

Spragnieni mocnych wrażeń? Nadchodzi nowy polski dramat sensacyjny na podstawie książki

Spragnieni mocnych wrażeń? Nadchodzi nowy polski dramat sensacyjny na podstawie książki

Znachor Netflixa jest najcudowniejszy. Stęskniłem się za tak silnymi emocjami w filmach

Znachor Netflixa jest najcudowniejszy. Stęskniłem się za tak silnymi emocjami w filmach