Jenna Ortega może zostać gwiazdą Soku z żuka 2 od Tima Burtona

Od wielu lat mówi się o powstaniu kontynuacji kultowego Soku z żuka. Teraz za sprawą nowych informacji okazuje się, że Tim Burton już na dobre wziął się za realizację projektu i istnieje szansa, że w jednej z głównych ról wystąpi Jenna Ortega.

fantasy
Agata Marczewska 10 marca 2023
4
Źrodło fot. Wednesday; Alfred Gough i Miles Millar; Netflix; 2022
i

Najpierw występ w serialu You, następnie dołączenie do obsady franczyzy Krzyk oraz wcielenie się w słynną Wednesday Addams. Jenna Ortega nie zwalnia tempa i można uznać, że jest aktualnie jedną z najbardziej pożądanych młodych aktorek w Hollywood. Jak się okazuje, istnieje szansa, że gwiazda poszerzy swoją filmografię o występ w drugiej części Soku z żuka, której reżyserem ma być Tim Burton. Po serialu Wednesday Netfliksa byłaby to już druga współpraca tego duetu (via Variety).

Jak podają źródła, aktorka aktualnie prowadzi rozmowy w sprawie wcielenia się w rolę córki Lydii Deetz, granej w pierwszej części przez Winonę Ryder. Ponadto w kontynuacji prawdopodobnie powróci Michael Keaton w tytułowej roli Beetlejuice’a. W nowym filmie ponoć zobaczymy także samą Ryder.

Według Deadline, zdjęcia mogą rozpocząć się w Londynie pod koniec maja lub na początku czerwca, o ile zostaną ustalone budżet oraz inne istotne kwestie.

Informacje na temat prac Warner Bros. nad sequelem krążyły od wielu lat. W 2014 roku Burton oznajmił, że ma gotowy scenariusz i chciałby znów współpracować z Keatonem. Rok później Winona Ryder w programie Late Night With Seth Meyers wyznała, że trwają prace nad kontynuacją. Niestety, na tym się zakończyło, bo reżyser oryginału w 2016 roku zaprzeczył, iż film jest w fazie produkcji. Jednak od ubiegłego roku wiadomo, że projekt ostatecznie powstanie. A to wszystko, dzięki firmie Plan B Entertainment, założonej przez Brada Pitta, która postanowiła zająć się produkcją widowiska.

Przypomnijmy, że Sok z żuka z 1988 roku to mroczna komedia, opowiadająca historię małżeństwa, które ginie w wypadku, a ich duchy zostają uwięzione we własnym domu. Posiadłość zostaje sprzedana innej rodzinie. Ta zaś dokonuje zmian, które nie odpowiadają małżeństwu i to popycha ich do podjęcia decyzji o przywołaniu tytułowego bohatera, którego zadaniem ma być przepędzenie nowych właścicieli. Obraz spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród krytyków i widzów oraz zarobił w Ameryce Północnej 74 miliony dolarów, przy budżecie wynoszącym zaledwie 15 milionów dolarów.

W tej chwili szczegóły fabuły oraz data premiery Soku z żuka 2 nie są znane.

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Miodowe lata powrócą? Artur Barciś jest na tak, ale musi zostać spełniony jeden warunek

Miodowe lata powrócą? Artur Barciś jest na tak, ale musi zostać spełniony jeden warunek

Sand Land - recenzja filmu. Anime twórcy Dragon Balla przypomniało mi o dzieciństwie

Sand Land - recenzja filmu. Anime twórcy Dragon Balla przypomniało mi o dzieciństwie