Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 marca 2023, 12:13

Czy Krzyk 6 daje radę? Są pierwsze opinie o filmie

Oficjalnie Ghostface rozpocznie kolejną masakrę dopiero za kilka dni, ale już teraz do sieci trafiły pierwsze opinie na temat Krzyku 6. Jak zdaniem dziennikarzy wypada kolejna odsłona kultowej serii?

Źrodło fot. Krzyk 6, Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett, Paramount Pictures, 2023
i

Krzyk 6 to kolejna odsłona serii, która została zapoczątkowana w 1996 roku. Akcja filmu skupia się na bohaterach, którzy w „piątce” przetrwali starcie z Ghostface’em i pragnąc uciec przed przeszłością, przeprowadzili się do Nowego Jorku.

Na kilka dni przed oficjalnym debiutem Krzyku 6 branżowi dziennikarze mogli wyrazić w sieci wstępne, pozbawione spoilerów opinie o filmie. Niemal wszyscy entuzjastycznie stwierdzili, że nadchodzący slasher spotęgował swój krwawy charakter, dzięki czemu jest intensywniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. W kilku komentarzach przewinęły się również słowa uznania dla bohaterów znanych z poprzedniej części. Według opinii postacie te „błyszczą” w sequelu.

Poniżej możecie przeczytać kilka reakcji.

Krzyk 6 jest bardzo, bardzo dobry. To wszystko, czego chcesz w filmach z tej serii, a nawet więcej. Przeniesienie historii do Nowego Jorku było świetną decyzją. Film zarobi sporo pieniędzy – Steven Weintraub.

Czy Krzyk 6 daje radę? Są pierwsze opinie o filmie - ilustracja #1
Źródło: Twitter/@colliderfrosty

Krzyk 6 to kolejna solidna pozycja w najbardziej spójnej serii horrorów. Jak dotąd najstraszniejszy i najmroczniejszy z cyklu. Film podejmuje sporo ryzyka i dodaje kilka sprytnych przewrotów, których się nie spodziewałem – Sweet N' Sour Movie Blog.

Czy Krzyk 6 daje radę? Są pierwsze opinie o filmie - ilustracja #2
Źródło: Twitter/@SweetNSourMB

Na Krzyku 6 można cholernie dobrze spędzić czas! Jak na sequel przystało, jest większy, bardziej krwawy i bardziej przerażający. Melissa Barrera, Jenna Ortega, Jasmin Savoy Brown i Courteney Cox dają niesamowite występy, ale Mason Gooding jest tutaj wyjątkowy. Uważaj, ponieważ Ghostface nie bawi się w żadne gierki – BSL.

Czy Krzyk 6 daje radę? Są pierwsze opinie o filmie - ilustracja #3
Źródło: Twitter/@bigscreenleaks

Czuję się bardzo szczęśliwa, będąc zagorzałą fanką serii. Krzyk 6 jest fantastyczny. Jestem tak szczęśliwa, że cykl wpadł w ręce Radio Silence, ponieważ wymiatają. Tak, ataki/zabójstwa Ghostface’a są szczególnie okrutne – kilka z nich może stać się mistrzostwem franczyzy pod względem napięcia – Perri Nemiroff.

Czy Krzyk 6 daje radę? Są pierwsze opinie o filmie - ilustracja #4
Źródło: Twitter/@PNemiroff

Biorąc pod uwagę powyższe komentarze, można mieć nadzieję na naprawdę udaną odsłonę wieloletniej franczyzy. Niemniej jednak własną opinię należy wyrobić samodzielnie. Okazja na to nadejdzie niedługo, ponieważ Krzyk 6 wejdzie do polskich kin już 10 marca.

Tak z kolei prezentuje się krwawy zwiastun filmu:

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej