Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Krzyk 5 (Scream) - 2022

Film premiera: 12.01.2022

Krzyk 5 to horror/slasher, będący bezpośrednią kontynuacją filmu Krzyk 4 z 2011 roku. Sam Carpenter powraca do rodzinnego miasta, aby poznać przerażające przypadki morderstw związanych z tajemniczym zamaskowanym zabójcą. czytaj więcej

Więcej o Krzyk 5

Spider-Man zdetronizowany. Krzyk liderem weekendowego box office’u

Spider-Man: Bez drogi do domu długo zajmował pierwsze miejsce w cotygodniowych zestawieniach najbardziej kasowych filmów weekendu. W końcu musiał jednak nadejść jego pogromca. Okazał się nim Krzyk.

Spider-Man zdetronizowany. Krzyk liderem weekendowego box office’u

Patryk Łukasz Kubiak, 17 stycznia 2022, 15:15

135692

Krzyk 5 na zwiastunie i pierwszych zdjęciach, jest Courtney Cox i Neve Campbell

Pojawił się zwiastun oraz pierwsze zdjęcia z piątej części Krzyku. Zobacz, jak będzie wyglądał najnowszy film z serii i jego starzy oraz nowi bohaterowie.

Krzyk 5 na zwiastunie i pierwszych zdjęciach, jest Courtney Cox i Neve Campbell

Edyta Jastrzębska, 12 października 2021, 11:00

133526

Gwiazda Przyjaciół powróci w kontynuacji kultowego horroru

W piątej odsłonie horrorowego cyklu Krzyk ponownie będziemy mogli zobaczyć Courteney Cox. Aktorka znana między innymi z kultowego serialu Przyjaciele ponownie wcieli się w reporterkę Gale Weathers.

Gwiazda Przyjaciół powróci w kontynuacji kultowego horroru

AlexB, 3 sierpnia 2020, 15:15

123844

Film: Krzyk 5

Krzyk 5 to horror/slasher, będący bezpośrednią kontynuacją filmu Krzyk 4 z 2011 roku. Sam Carpenter powraca do rodzinnego miasta, aby poznać przerażające przypadki morderstw związanych z tajemniczym zamaskowanym zabójcą.

Krzyk (2022) to wyreżyserowany przez Tylera Gilletta i Matta Bettinelli'ego film, który jest piątą częścią kultowej serii slasherów i zarazem bezpośrednią kontynuacją Krzyku z 2011 roku. Główną bohaterką jest tutaj Sam Carpenter, czyli młoda kobieta, która po pięciu latach nieobecności wraca do rodzinnego miasta Woodsboro ponieważ jej młodsza siostra - Tara Carpenter zostaje zaatakowana przez nożownika w słynnej białej masce. Sam wraz ze swoim chłopakiem oraz Sidney, Gale i Dewey’em, którzy przed kilkoma laty przeżyli spotkanie z mordercą, starają się ujawnić kto kryję się pod postacią Ghostface’a. Wraz z rozwojem wydarzeń, bohaterowie zostają wciągnięci w brutalną grę ukartowaną przez tajemniczego zabójcę. Za scenariusz odpowiadają James Vanderbilt i Guy Busick. W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Jenna Ortega (Tara Carpenter), Melissa Barrera (Sam Carpenter), Jack Quaid (Richie), Neve Campbell (Sidney Prescott ), Courteney Cox (Gale), David Arquette (Dewey Riley).

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.

Zobacz zwiastun