James Gunn ujawnił przyszłość DCU; nowy Superman, Batman z synem i serial w stylu Gry o tron

Po tygodniach budowania napięcia, James Gunn i Peter Safran w końcu ogłosili szczegółowy plan na najbliższe lata dla filmowego uniwersum DC. Na liście zapowiedzianych produkcji nie brakuje zaskoczeń.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 31 stycznia 2023
6
Źrodło fot. DC.com
i

Trzy miesiące po tym, jak James Gunn i Peter Safran oficjalnie objęli stanowiska współdyrektorów DC Studios, mężczyźni ogłosili pierwsze produkcje filmowe i telewizyjne w zrestartowanym uniwersum DC. Głównym celem, jaki im przyświecał podczas projektowania nowego DCU, było stworzenie dla wszystkich produkcji spójnego i jednolitego planu (czyli tego, co było piętą Achillesową tzw. SnyderVerse).

Po raz pierwszy wszystko związane z DC – film, telewizja, akcja na żywo, animacja, gry – jest scentralizowane w ramach jednej twórczej wizji, Jamesa i mojej – powiedział Safran w trakcie wystąpienia (via Variety).

Z kolei Gunn zdradził, że ich strategia polegała na wzięciu najbardziej rozpoznawalnych postaci z uniwersum, czyli Batmana, Supermana oraz Wonder Woman i budowania wokół nich nowych bohaterów, których widzowie jeszcze nie znają. W ten sposób otrzymamy twór na kształt faz MCU. W przypadku DC, początkiem wielkiej historii będzie rozdział nazwany: Bóg i potwory.

Rozdział 1: Bóg i potwory – lista filmów i seriali:

 1. Creature Commandos – serial animowany oparty na komiksie o tym samym tytule. Historia będzie składać się z siedmiu odcinków, które już są na etapie produkcji. Akcja projektu skupi się na drużynie potworów walczących z nazistami. Aktorzy zostaną dopiero obsadzeni, ale brani są pod uwagę zarówno ci, którzy użyczą głosu postaciom, jak i tacy, którzy mogą pojawić się w wersji live-action. Jedyne potwierdzone dotychczas postacie to Weasel z Legionu samobójców: The Suicide Squad, a także Rick Flagg Sr.
 2. Waller – serial o Amandzie Waller, w którą ponownie wcieli się Viola Davis. Za sterami produkcji stanęli Christal Henry (Watchmen) i Jeremy Carver, znany jako twórca serialu Doom Patrol. Akcja widowiska rozgrywać się będzie pomiędzy pierwszym a drugim sezonem Peacemaker’a.
 3. Superman: Legacy – zapowiadany film o Supermanie, za którego scenariusz (i prawdopodobnie również reżyserię) odpowiadać będzie sam James Gunn. Co ciekawe, nie będzie to historia o genezie herosa, ale opowieść o tym, jak musi znaleźć równowagę między swoim pochodzeniem i ziemskim wychowaniem. Superman będzie niósł „życzliwość w świecie, który uważa ją za staromodną”. Film ma zadebiutować 11 lipca 2025 roku.
 4. Lanterns – serial o korpusie Zielonych Latarni. Będzie to całkowicie nowy pomysł, bowiem projekt, nad którym ostatnimi laty pracował Greg Berlanti, został anulowany. Interesująca jest sama wizja serialu. Projekt ma przypominać stylem hit HBO – Detektyw. Z przekazanych informacji dowiedzieliśmy się, że na ekranie zobaczymy postacie Hala Jordana oraz Johna Stewarta. Fabuła Lanterns ma być istotna dla całego przyszłego uniwersum.
 5. The Authority – oparty na komisie z lat 90. film opowie o grupie superbohaterów, którzy używają „ekstremalnych metod” do ochrony planety. Według Jamesa Gunna widowisko to ma pokazać, że nie każda produkcja DCU będzie opowiadać o walce bohaterów ze złoczyńcami.
 6. Paradise Lost – o ile przy Lanterns mieliśmy porównanie do Detektywa, tak przy Paradise Lost padło nawiązanie do Gry o tron. Serial opowie o mieszkankach Themysciry. Akcja przepełniona będzie intrygami, knuciem i bezlitosną walką o władzę. Wydarzenia rozgrywać się będą wiele lat przed narodzinami Wonder Woman.
 7. The Brave and the Bold – gwiazdą tego projektu zostanie Batman należący do uniwersum Gunna i Safrana. Z przekazanych informacji dowiadujemy się, że poza Bruce’em Wayne’em poznamy w nim jego syna – Damiana Wayne'a/Robina. Film oparty zostanie na komiksie Granta Morrisona i przedstawi „dziwaczną historię ojca i syna”.
 8. Booster Gold – serial oparty na bohaterze stworzonym w 1986 roku. Safran opisał projekt jako produkcję o “nieudaczniku z przyszłości, który cofa się do naszych czasów i udaje, że jest superbohaterem”.
 9. Supergirl: Woman of Tomorrow – film o kuzynce Supermana inspirowany komiksem Toma Kinga. To ma być zupełnie odmienna wizja do tej, do której widzowie byli dotychczas przyzwyczajeni. Superbohaterka przez swoje traumatyczne przeżycia ma być przeciwieństwem opanowanego Człowieka ze stali.
 10. Swamp Thing – czyli horror o kultowym potworze z bagien, który ma być zamknięciem pierwszego rozdziału DCU Gunna i Safrana.
 11. Batman 2 – sequel Batmana z Robertem Pattinsonem. Widowisko będzie należało do tzw. DC Elseworlds. Jego premiera została zaplanowana na 3 października 2025 roku.

Oprócz powyższych produkcji należących do nowego uniwersum DC na ekranach kin zobaczymy również:

Flash „jednym z najlepszych widowisk superbohaterskich”

James Gunn odniósł się również do filmów już powstałych, których premiera nastąpi w tym roku. Szczególnie interesująca wydaje się sprawa Flasha. Według sternika DC Studios nadchodzący obraz z Ezrą Millerem jest „jednym z najlepszych widowisk superbohaterskich, jakie powstały”. Ponadto filmowiec potwierdził to, o czym od jakiegoś czasu spekulowano – Flash zresetuje całe dotychczasowe uniwersum, a w jego miejsce narodzi się nowe, opracowane przez Gunna i Safrana.

Co ciekawe obaj panowie uważają, że aktorzy z filmów Flash, Blue Beetle, Wonder Woman, Shazam! oraz Aquaman 2 wciąż mają szansę na dalsze występy w DCU.

„Zwolnienie” Henry’ego Cavilla

Podczas wystąpienia poruszony został także temat Henry’ego Cavilla. Gunn stwierdził, że brytyjski aktor nie został zwolniony, ponieważ w ogóle nie był ponownie zatrudniony.

Nie zwolniliśmy Henry'ego, bo on nigdy nie został u nas obsadzony. Dla mnie nie chodzi o to, kogo chcę jako Supermana, czy kogo chcą filmowcy. Dla mnie po prostu w tej historii to nie jest Henry. Lubię go, to wspaniały facet. Sądzę, że wielu ludzi nim trochę pomiatało, zwłaszcza nasi poprzednicy w tej firmie. Ten Superman to jednak nie Henry z kilku powodów – wyjaśnił Gunn.

DC Elseworlds

Dowiedzieliśmy się również, że każdy film i serial, który będzie się rozgrywać poza uniwersum DC, będzie należeć do wspomnianego wyżej DC Elseworlds. Oprócz sequela Batmana w reżyserii Matta Reeves’a znajdziemy tam projekt przygód czarnoskórego Supermana oraz Jokera 2.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

W 2. sezonie One Piece Netflixa pojawi się 7 nowych postaci - tak powinny wyglądać

W 2. sezonie One Piece Netflixa pojawi się 7 nowych postaci - tak powinny wyglądać

City Hunter od Netflixa zbiera pozytywne oceny, ale recenzenci zwracają uwagę na przestarzały humor tej ekranizacji mangi

City Hunter od Netflixa zbiera pozytywne oceny, ale recenzenci zwracają uwagę na przestarzały humor tej ekranizacji mangi

Kim jest Bastion z X-Men ’97?

Kim jest Bastion z X-Men ’97?

Kto jest złoczyńcą w Deadpool and Wolverine? Wyjaśniamy, jakie powiązania z X-Menami, genezę i moce ma Cassandra Nova

Kto jest złoczyńcą w Deadpool and Wolverine? Wyjaśniamy, jakie powiązania z X-Menami, genezę i moce ma Cassandra Nova

James Gunn przyznał, że zmęczenie superbohaterami istnieje po Avengers: Koniec gry i wyjaśnił dlaczego: „Jeśli film zamieni się w stek bzdur..."

James Gunn przyznał, że zmęczenie superbohaterami istnieje po Avengers: Koniec gry i wyjaśnił dlaczego: „Jeśli film zamieni się w stek bzdur..."