Dziś na HBO Max premiera kontrowersyjnego serialu od twórcy Euforii

Od dziś można oglądać nowy serial HBO, który jeszcze przed premierą wywołał spore kontrowersje. Na ten moment produkcja zbiera mieszane recenzje i sytuacji nie są w stanie uratować Lily-Rose Depp oraz The Weeknd.

news
Zbigniew Woźnicki 5 czerwca 2023
1
Źrodło fot. The Idol; Sam Levinson; HBO; 2023
i

Sam Levinson nie boi się trudnych tematów, co udowodnił tworząc Euforię. Jego nowy projekt Idol ponownie uderza w niepokojące tony i od dziś serial można oglądać w usłudze HBO Max. Na razie dostępny jest tylko pierwszy epizod, kolejne odcinki będą udostępniane co tydzień. Patrząc jednak na obecne oceny, nie wygląda na to, żeby ktoś był zainteresowany dłuższym śledzeniem Idola.

Serial opowiada o gwieździe muzyki pop, która ponownie chce sięgnąć szczytu. Kobieta nawiązuje relacje z właścicielem klubu nocnego, która dosyć szybko przeradza się w toksyczną. Dodatkowo piosenkarka wpada w nieciekawe środowisko. Idol miał być satyrą na show-biznes, ale na początku marca tego roku pojawiły się doniesienia, że serial zamiast potępiać pewne zachowania, to zaczął je promować.

Idol już od początku musi mierzyć się ze słabym odbiorem. W tym momencie na Rotten Tomatoes serial pozytywnie oceniło tylko 25% recenzentów i 52% widzów. To oznacza, iż nie udało się powtórzyć sukcesu Euforii, która zbierała znacznie lepsze oceny. Pierwsze opinie o serialu zdają się potwierdzać wcześniej wspomniane plotki:

Idol tylko udaje, iż ujawnia wykorzystywanie, gdy tak naprawdę upaja się nim – Stephanie Zacharek.

Paskudny, brutalny, wydaje się trwać dłużej niż w rzeczywistości i jest znacznie gorszy, niż możesz tego oczekiwać – David Fear.

W Idolu forma oraz treść są tak samo fałszywe, nieinspirujące i manipulacyjne, jak korporacyjne machinacje przemysłu muzycznego, w którym Jocelyn jest uwięziona – Roy Doherty.

To oczywiście tylko kilka z wielu opinii, które są w zdecydowanej większości nieprzychylne serialowi. Warto jednak przekonać się samodzielnie, czy Idol faktycznie zasługuje na aż tak szorstkie recenzje. Na HBO Max na razie jest dostępny tylko pierwszy epizod, ale może warto już teraz sprawdzić, co nowa produkcja Sama Levinsona ma do zaoferowania.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?