Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 9-11 czerwca 2023 roku

Avatar: Istota wody wreszcie jest dostępny w streamingu. Podobnie jak kilka innych pozycji, które warto będzie obejrzeć w ten weekend.

news
Edyta Jastrzębska 8 czerwca 2023
1
Źrodło fot. Avatar: Istota wody, James Cameron, 20th Century Studios, 2022 / Blade Runner 2049, Denis Villeneuve, Alcon Media Group, 2017 / IO, Jerzy Skolimowski, Skopia Film, 2022
i

Fanów cyberpunkowych klimatów z pewnością ucieszy wiadomość, że Blade Runner 2049 długo nie pozostał bez domu. Przygarnęła go inna platforma streamingowa po tym, jak wyleciał z HBO Max. To jednak nie jedyna warta uwagi premiera tego tygodnia – kinomaniaków na pewno zainteresuje streamingowy debiut IO Jerzego Skolimowskiego. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym filmie z ubiegłego roku, jakim jest Avatar: Istota wody. Ten kasowy hit również zaliczył swoją premierę w streamingu w tym tygodniu. Te produkcje oraz wiele innych możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max i Disney+ w weekend 9-11 czerwca 2023 roku.

Blade Runner 2049 – Netflix

Co to: film sci-fi

Od kiedy dostępny na platformie: 7 czerwca

Rok premiery: 2017

Trzydzieści lat po wydarzeniach z Łowcy androidów Ridleya Scotta oficer K, nowy łowca z Departamentu Policji Los Angeles, odkrywa długo skrywaną tajemnicę, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Owo odkrycie prowadzi mężczyznę do Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat wcześniej i którego pomocy oficer policji potrzebuje, aby uratować już i tak zrujnowany świat.

Film Blade Runner 2049 obejrzysz na Netfliksie.

IO – HBO Max

Co to: film dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 9 czerwca

Rok premiery: 2022

Spoglądając na świat z perspektywy zwierzęcia, osiołka IO o smutnych oczach, razem z nim poznajemy tajemnice otaczającej go rzeczywistości. Zwierzę podczas podróży spotyka najróżniejszych ludzi, od dobrych do złych, doświadczając także skrajnych emocji – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Niemniej jednak IO nawet na chwilę nie traci swojej niewinności. Warto nadmienić, że dzieło Jerzego Skolimowskiego było polskim kandydatem do Oscarów.

Film IO obejrzysz na HBO Max.

Avatar: Istota wody – Disney+

Co to: film sci-fi

Od kiedy dostępny na platformie: 7 czerwca

Rok premiery: 2022

Akcja Avatara: Istoty wody rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. W "dwójce" śledzimy losy rodziny Sullych – Jake'a, Neytiri oraz ich dzieci. Przekonamy się, z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć i jakich wysiłków muszą się podjąć, aby ochronić siebie nawzajem. Nie ma bowiem nic ważniejszego od rodziny. Nowe dzieło Jamesa Camerona stało się jednym z najbardziej dochodowych filmów wszech czasów, podobnie jak "jedynka".

Film Avatar: Istota wody obejrzysz na Disney+.

Arnold – Netflix

Co to: serial dokumentalny

Od kiedy dostępny na platformie: 7 czerwca

Rok premiery: 2023

Niedawno trafił na Netfliksa FUBAR z Arnoldem Schwarzeneggerem, czyli serialowy debiut aktora, a teraz na platformie pojawiła się kolejna odcinkowa produkcja z jego udziałem. Jest to serial dokumentalny o barwnym życiu i karierze wspomnianego gwiazdora – mistrza kulturystyki, ikony Hollywood i polityka. Pozycja obowiązkowa dla fanów artysty.

Serial Arnold obejrzysz na Netfliksie.

Idol (The Idol) – HBO Max

Co to: serial dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 5 czerwca

Rok premiery: 2023

Po tym, jak załamanie nerwowe popsuło ostatnią trasę koncertową Jocelyn, kobieta jest zdeterminowana, aby odzyskać należny jej status największej i najseksowniejszej gwiazdy pop w Ameryce. Jej namiętność zostaje ponownie rozpalona przez Tedrosa, właściciela klubu nocnego z mroczną przeszłością. Czy jej romantyczne przebudzenie wyniesie ją na nowe wspaniałe wyżyny, czy też zaprowadzi ją do najciemniejszych głębin jej duszy?

Serial Idol obejrzysz na HBO Max.

Saint X – Disney+

Co to: serial dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 7 czerwca

Rok premiery: 2023

Nikt nie jest w stanie wyjaśnić tajemniczej śmierci młodej kobiety, do której doszło podczas idyllicznych karaibskich wakacji. Dowody są niejasne, w związku z czym podejrzani zostają zwolnieni z aresztu. Siostra zmarłej nie jest jednak w stanie się z tym pogodzić i wiele lat później wyrusza w niebezpieczną pogoń za prawdą. Chce dowiedzieć się, co spotkało jej krewną i kto za to odpowiada.

Serial Saint X obejrzysz na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Czy w Diunie 2 jest scena po napisach?

Czy w Diunie 2 jest scena po napisach?

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Rojst Millenium - recenzja. To świetne zakończenie, które rozwiązuje problemy serialu

Rojst Millenium - recenzja. To świetne zakończenie, które rozwiązuje problemy serialu

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max