Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 czerwca 2022, 11:35

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Hugh Grant zagra Zeusa w mrocznej komedii Netflixa opartej na mitologii greckiej

W Netflixie trwają prace nad nowym serialem, który będzie „współczesnym ujęciem” greckiej mitologii. W roli Zeusa wystąpi Hugh Grant.

Źródło: Materiały promocyjne / Netflix

Netflix zebrał obsadę do nadchodzącego serialu Kaos. Jak podaje serwis Deadline, Hugh Grant wcieli się w postać słynnego greckiego boga, Zeusa. To, co jest wyjątkowe w Kaos, to współczesne ujęcie mitologii greckiej. Bogowie będą bardziej przypominać przeciętnych ludzi, którzy mają wiele problemów natury ludzkiej.

Grant zagra „pozornie wszechmocnego”, ale „rozpaczliwie niepewnego” Zeusa, który zaczyna się obawiać, że jego status króla bogów jest zagrożony. Zeus jest przekonany, że jego upadek nadchodzi i zaczyna wszędzie widzieć jego oznaki. David Thewlis z kolei zagra brata Zeusa – Hadesa; Janet McTeer wcieli się w królową bogów, Herę; a Cliff Curtis zagra Posejdona, boga morza.

Składający się z ośmiu odcinków serial Netflixa został stworzony i napisany przez Charliego Covella. Georgi Banks-Davies (I Hate Suzie) pełni funkcję głównej reżyserki i zajmuje się produkcją wykonawczą wraz z Jane Featherstone (Chernobyl, This is Going to Hurt), Chrisem Fryem (Chernobyl, Landscapers) i Niną Lederman. Katie Carpenter (Landscapers, Flowers), Harry Munday (Landscapers, White Lines) i Michael Eagle-Hodgson (Gangs of London Season 2) również są producentami.

W oświadczeniu Covell przekazał:

Jestem absolutnie podekscytowany, że mogę tworzyć Kaos i nie mogę wyobrazić sobie bardziej ekscytującego lub dynamicznego zespołu ludzi, którzy wprowadzą to wszystko w życie. Georgi i Runyararo są wizjonerskimi reżyserkami z przyjemnie czarnym poczuciem humoru – jestem zachwycony, że mogę pracować z nimi. Myślę, że nadal jestem w szoku na wieść, że Hugh Grant zgodził się zagrać Zeusa, to było moje marzenie. Przewodzi wspaniałej obsadzie aktorów i jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że mamy ich wszystkich na pokładzie. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia filmowania.

Jesteśmy zachwyceni, że mamy tak fenomenalną obsadę i zespół dostarczający wyjątkową, współczesną wizję mitycznego świata autorstwa Charliego Covella. Radosny i mroczny Kaos rozbawi i poruszy was jednocześnie – dodała Sophie Klein, dyrektor brytyjskich seriali w Netfliksie.

Featherstone i Fry dodali:

Porzućcie wszystko, co myślicie, że wiecie o greckich mitach, ponieważ reimaginacja Charliego, dotycząca wewnętrznego funkcjonowania Olimpu, jest całkowicie nieoczekiwana i nieskończenie genialna. Z Hugh Grantem jako Zeusem, królem bogów, i ogromnie utalentowanymi Georgi Banks-Davies i Runyararo Mapfumo na stołkach reżyserskich, mitologiczny świat, który on i jego koledzy bogowie zamieszkują, ożyje w najbardziej epicki sposób i jesteśmy podekscytowani oraz uprzywilejowani, aby pracować z nimi i Netflixem.

Kaos nie ma jeszcze ustalonej daty premiery na Netfliksie.

Wśród pozostałych członków obsady znaleźli się Janet McTeer (Ozark), Cliff Curtis (Fear the Walking Dead), David Thewlis (Fargo), Killian Scott (Dublin Murders), Misia Butler (Szkoła dobra I zła), Leila Farzad (Nienawidzę Suzie), Nabhaan Rizwan (Stacja Jedenasta), Rakie Ayola (The Pact) oraz Stanley Townsend (Wojna o prąd).

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.