Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 czerwca 2022, 13:30

Ta postać miała zginąć w Obi-Wanie Kenobim

Jedna z głównych postaci była tematem wielu dyskusji przez całą emisję serialu Obi-Wan Kenobi. Okazuje się, że jej wątek mógł wyglądać całkowicie inaczej.

Źródło fot.: starwars.com / Materiały promocyjne

Tekst może zawierać spoilery.

Sprawę wyjaśnił scenarzysta Stuart Beattie, który odpowiedzialny był za przygotowanie scenariusza do filmowej trylogii Obi-Wana Kenobiego. Jak tłumaczy w wywiadzie dla The Direct, pierwotnie wątek Revy miał potoczyć się zupełnie inaczej.

W mojej wersji Reva nie wiedziała, że Darth Vader był Anakinem Skywalkerem. Skąd mogła to wiedzieć? Widziała tylko Anakina jako Anakina, który zabił jej przyjaciół i zostawił ją na pewną śmierć. Głęboko wierzyła, że to Rada Jedi planowała dokonać zamachu stanu i była odpowiedzialna za zło w Galaktyce. Uważała, że Jedi są najgorsi, dlatego też na nich polowała.

Scenarzysta w dalszej części wywiadu wyjawił również, że zakończenie jej wątku było odmienne od tego, które mogliśmy zobaczyć w serialu.

To Obi-Wan wyjawił jej ten sekret. Tak naprawdę ona go dzięki temu uratowała, poświęcając siebie. Poszła do Vadera i powiedziała: „Zabiłam Kenobiego”. Potem Vader zabił ją, czego się spodziewała. To było zamknięcie jej wątku. Chciałem, aby jej historia się zakończyła. Po drodze zrobiła tyle okropnych rzeczy, że musiałem ją uśmiercić na koniec.

Jak więc widzicie, wątek Revy z najnowszego serialu z uniwersum Gwiezdnych wojen mógł wyglądać inaczej. Wielu fanów oczekiwało, że postać ta zostanie uśmiercona przez Dartha Vadera lub też Wielkiego Inkwizytora, jednak tak się nie stało.

Zamiast tego grana przez Moses Ingram bohaterka dostała swoisty wątek odkupienia, w którym zdecydowała się nie iść w kierunku Ciemnej Strony Mocy. Zakończenie jej historii może więc sugerować, że postać powróci w drugim sezonie Obi-Wana Kenobiego, o ile serial takowy otrzyma.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.