HBO Max kończy z produkowaniem polskich filmów i seriali

Warner Bros. Discovery w części Europy wstrzymuje produkcję filmów i seriali oryginalnych przeznaczonych dla HBO Max. Planuje również usunąć istniejące programy. Te działania są elementem restrukturyzacji i oszczędności, do których korporacja jest zmuszona.

news
Zbigniew Woźnicki 6 lipca 2022
3

Źródło: YouTube / HBO Max Polska

Jak donosi portal Variety, w lipcu doszło do spotkania, którego wynikiem jest decyzja o wstrzymaniu produkcji filmów i seriali oryginalnych dla rynków skandynawskiego oraz środkowoeuropejskiego. Oprócz tego wstrzymane zostają prace na nowych terenach: niderlandzkim i tureckim. Jest to jeden z kroków potrzebnych na drodze fuzji dwóch platform streamingowych:

Podczas gdy pracujemy nad połączeniem HBO Max oraz Discovery+ w jedną globalną platformę streamingową, prezentującą szeroki zakres zawartości Warner Bros. Discovery, na nowo rozpatrujemy naszą propozycję programową obecnych usług. Jako część tego procesu postanowiliśmy usunąć ograniczoną ilość programów oryginalnych HBO Max oraz wstrzymanie naszych prac programowych dla rynków skandynawskiego oraz środkowoeuropejskiego. Równocześnie wstrzymaliśmy dopiero rozpoczynający się rozwój aktywności na nowych terytoriach Niderlandów i Turcji, które były rozwijane w ciągu ostatniego roku.

HBO Max kupisz tutaj

Na pocieszenie rzecznik prasowy firmy podał, że programy już znajdujące się w produkcji, albo te które otrzymały zielone światło i były zapowiedziane, zostaną wypuszczone. Nie muszą się one jednak pojawić na HBO Max i jest prawdopodobieństwo odsprzedania ich innym platformom streamingowym.

Niestety część programów zostanie usunięta z globalnej zawartości HBO Max i dotyczy to zarówno tych produkowanych na wspomnianych wcześniej rynkach, ale również tych stworzonych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Nienaruszone zostaną wyłącznie produkcje hiszpańskie i francuskie. Te pierwsze są bardzo silną marką w samej Hiszpanii, ale i również na terenie Ameryki Południowej. Co ciekawe, zawartość z Francji nie będzie naruszona z powodu europejskiej Dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych. Mimo tego, że sama usługo HBO Max nie jest dostępna jeszcze na terenie tego kraju.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Czy 3. sezon Tokyo Vice powstanie? Twórcy serialu HBO komentują kwestię kontynuacji

Czy 3. sezon Tokyo Vice powstanie? Twórcy serialu HBO komentują kwestię kontynuacji