Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2023, 10:14

Po ponad 15 latach Ridley Scott ponownie łączy siły z Denzelem Washingtonem

Obsada Gladiatora wygląda coraz bardziej imponująco. Po zakontraktowaniu Paula Mescala i prawdopodobnie Barry'ego Keoghana, bliski dołączenia do ekipy jest również Denzel Washington.

Źrodło fot. Gladiator, Ridley Scott, Universal Pictures, 2000, American Gangster, Ridley Scott, Film Rites, 2007
i

Wygląda na to, że po niemal 16 latach od premiery bardzo dobrze przyjętego filmu American Gangster Denzel Washington i Ridley Scott są gotowi do ponownej współpracy. Jak donosi portal Deadline, legenda Hollywood jest bardzo blisko dołączenia do obsady Gladiatora 2, którego premiera planowana jest na końcówkę przyszłego roku.

Jeżeli informacje dziennikarzy się potwierdzą, będzie to kolejny znany artysta, którego zobaczymy w sequelu hitu z 2000 roku. Wcześniej główną rolę w filmie powierzono utalentowanemu Paulowi Mescalowi. Aktor nominowany w tym roku do Oscara wcieli się w postać dorosłego Lucjusza, syna Lucilli i siostrzeńca Kommodusa. Ponadto ekipę zasili najprawdopodobniej – choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone – Barry Keoghan. Artysta ten również został w tym roku nominowany do statuetki Akademii za drugoplanową rolę w filmie Duchy Inisherin.

Wracając jednak do Washingtona. Źródła ujawniają, że gwiazdor miał bardzo entuzjastycznie zareagować na przekazany mu scenariusz. Zaraz po tym doszło do spotkania ze Scottem, które miało upewnić gwiazdora, co do chęci udziału w filmie. Z raportu dowiadujemy się, że rola, która przypadnie aktorowi, została napisana specjalnie dla niego.

Denzel Washington ma na swoim koncie dwie statuetki Oscarów (dla najlepszego aktor pierwszoplanowego za Dzień próby oraz najlepszego aktora drugoplanowego za Chwałę). W ostatnich latach artysta wystąpił w takich filmach jak Tragedia Makbeta, Małe rzeczy czy Bez litości 2.

Premiera Gladiatora 2 jest zaplanowana na 22 listopada 2024 roku. Jest więc jeszcze trochę czasu na to, żeby przypomnieć sobie pierwszą część, którą można obejrzeć między innymi na platformie Netflix.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej