Finał The Walking Dead poruszył i doprowadził fanów do łez

Po 12 latach serial The Walking Dead dobiegł końca. W mediach społecznościowych nie kryto wzruszenia tą chwilą, a w recenzjach zaznaczano emocjonalną dawkę, jaką zawierał finał.

horror
Zbigniew Woźnicki 22 listopada 2022
3
Źrodło fot. The Walking Dead; Frank Darabont; AMC; 2010
i

Serial The Walking Dead, który powstał na bazie komiksów Roberta Kirkmana pod tym samym tytułem, dobiegł końca. Trwające 12 lat i 11 sezonów show miało swoje wzloty i upadki. Patrząc jednak na reakcje w mediach społecznościowych, można uznać, że jeśli twórcy celowali w wywołanie wzruszeń i zamknięcie pewnego etapu, to musiało się im to udać. Fani dziękują za podróż i szukają nawiązań do pierwszego epizodu Przeszłe dni, rozpoczynającego całą podróż.

HBO Max kupisz tutaj

Widzowie reagują na koniec The Walking Dead

Poniższe opinie mogą zawierać spoilery związane z serialem The Walking Dead.

The Walking Dead jest moim ulubionym serialem wszech czasów i ostatecznie został zakończony. Końcówka naprawdę mnie wzruszyła – Brandon M.

Wciąż do mnie nie dotarło, że w październiku za rok nie otrzymamy nowego sezonu The Walking Dead. Nie wydaje się to prawdziwe. Czuję się otępiała, pomocy – Dani.

Premiera serii: Rick Grimes budzi się w szpitalu z raną postrzałową.

Finał serii: Judith Grimes budzi się w szpitalu z raną postrzałową – TWD Universe.

Cały fandom w tej chwili [jest załamany], zdając sobie sprawę, że serial faktycznie się skończył i nigdy nie wróci – Kiwi.

K***a te wspominki, jestem cały zapłakany – Mateo.

Skończyłem całe The Walking Dead i to nadal jest mój ulubiony serial i kocham go – Vies.

W recenzjach zaznaczano, że finał był jednocześnie emocjonujący i bolesny. Zwrócono jednak uwagę na to, że w pewnych momentach zabiegi twórców nie zadziałały:

Po 12 latach, 11 sezonach i 177 epizodach The Walking Dead na AMC dotarło do finału, pomimo wciąż trwającej na całego apokalipsy zombie. I co to był za łamiący serce, krwawy finał. Gdy przedostatni odcinek zakończył się [sceną z] gubernator Pamelą Milton strzelającą do Judith Grimes i ulubionymi postaciami rzucających się, by uratować dziewczynę, było oczywistym, że trwający 90 minut finał będzie bolesny – Breanne L. Heldman (People) .

Finałowi udaje się uderzyć w odpowiednie emocjonalne tony i za to jestem bardzo wdzięczny. Mimo wszystko cała historia Commonwealth wydawała się całkowicie zbędna i nie jestem pewny, czy był to najlepszy sposób na zamknięcie wszystkiego. Jestem zirytowany tym, jak szczęśliwe to było zakończenie i jak dużo postaci przeżyło, mimo zapowiadającej się krwawej łaźni, to wiem, że mogło być gorzej. Przynajmniej Bran nie został królem – Erik Kain (Forbes).

Minęło sporo czasu od momentu, gdy ostatni raz to śmierć posuwała fabułę naprzód. Z kolejnymi spin-offami na horyzoncie finał miał problemy z utrzymaniem ikonicznego dla serii napięcia, gdy każdy mógł umrzeć w każdym momencie. Jeśli Maggie, Negan i Daryl mają otrzymać swoje nowe serie, to zagrożenie dla ich życia i dramatyczne napięcie, czy chcemy czy nie, było niewyczuwalne – Jessica Liese (Variety).

Jak widać, część fanów była ogólnie zadowolona z finału, zwłaszcza gdy padły nawiązania do poprzednich serii. Brakowało jednak mocy apokalipsy zombie, która powinna wydawać się nieuchronna. Niestety, zapowiedziane wcześniej spin-offy zdradziły, że niektórzy bohaterowie będą w stanie uniknąć zagrożenia. Powrót dwóch legendarnych postaci również podzielił fanów i niektórzy przywitali ich z otwartymi ramionami, a inni uznali to za tanie zagranie. Wszystkie sezony The Walking Dead są dostępne na HBO Max.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Jak to możliwe, że Android 18 z Dragon Balla może mieć dzieci, mimo że jest sztuczna?

Jak to możliwe, że Android 18 z Dragon Balla może mieć dzieci, mimo że jest sztuczna?

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?