Finał The Walking Dead poruszył i doprowadził fanów do łez

Po 12 latach serial The Walking Dead dobiegł końca. W mediach społecznościowych nie kryto wzruszenia tą chwilą, a w recenzjach zaznaczano emocjonalną dawkę, jaką zawierał finał.

horror
22 listopada 2022
2
Źrodło fot. The Walking Dead; Frank Darabont; AMC; 2010
i

Serial The Walking Dead, który powstał na bazie komiksów Roberta Kirkmana pod tym samym tytułem, dobiegł końca. Trwające 12 lat i 11 sezonów show miało swoje wzloty i upadki. Patrząc jednak na reakcje w mediach społecznościowych, można uznać, że jeśli twórcy celowali w wywołanie wzruszeń i zamknięcie pewnego etapu, to musiało się im to udać. Fani dziękują za podróż i szukają nawiązań do pierwszego epizodu Przeszłe dni, rozpoczynającego całą podróż.

HBO Max kupisz tutaj

Widzowie reagują na koniec The Walking Dead

Poniższe opinie mogą zawierać spoilery związane z serialem The Walking Dead.

The Walking Dead jest moim ulubionym serialem wszech czasów i ostatecznie został zakończony. Końcówka naprawdę mnie wzruszyła – Brandon M.

Wciąż do mnie nie dotarło, że w październiku za rok nie otrzymamy nowego sezonu The Walking Dead. Nie wydaje się to prawdziwe. Czuję się otępiała, pomocy – Dani.

Premiera serii: Rick Grimes budzi się w szpitalu z raną postrzałową.

Finał serii: Judith Grimes budzi się w szpitalu z raną postrzałową – TWD Universe.

Cały fandom w tej chwili [jest załamany], zdając sobie sprawę, że serial faktycznie się skończył i nigdy nie wróci – Kiwi.

K***a te wspominki, jestem cały zapłakany – Mateo.

Skończyłem całe The Walking Dead i to nadal jest mój ulubiony serial i kocham go – Vies.

W recenzjach zaznaczano, że finał był jednocześnie emocjonujący i bolesny. Zwrócono jednak uwagę na to, że w pewnych momentach zabiegi twórców nie zadziałały:

Po 12 latach, 11 sezonach i 177 epizodach The Walking Dead na AMC dotarło do finału, pomimo wciąż trwającej na całego apokalipsy zombie. I co to był za łamiący serce, krwawy finał. Gdy przedostatni odcinek zakończył się [sceną z] gubernator Pamelą Milton strzelającą do Judith Grimes i ulubionymi postaciami rzucających się, by uratować dziewczynę, było oczywistym, że trwający 90 minut finał będzie bolesny – Breanne L. Heldman (People) .

Finałowi udaje się uderzyć w odpowiednie emocjonalne tony i za to jestem bardzo wdzięczny. Mimo wszystko cała historia Commonwealth wydawała się całkowicie zbędna i nie jestem pewny, czy był to najlepszy sposób na zamknięcie wszystkiego. Jestem zirytowany tym, jak szczęśliwe to było zakończenie i jak dużo postaci przeżyło, mimo zapowiadającej się krwawej łaźni, to wiem, że mogło być gorzej. Przynajmniej Bran nie został królem – Erik Kain (Forbes).

Minęło sporo czasu od momentu, gdy ostatni raz to śmierć posuwała fabułę naprzód. Z kolejnymi spin-offami na horyzoncie finał miał problemy z utrzymaniem ikonicznego dla serii napięcia, gdy każdy mógł umrzeć w każdym momencie. Jeśli Maggie, Negan i Daryl mają otrzymać swoje nowe serie, to zagrożenie dla ich życia i dramatyczne napięcie, czy chcemy czy nie, było niewyczuwalne – Jessica Liese (Variety).

Jak widać, część fanów była ogólnie zadowolona z finału, zwłaszcza gdy padły nawiązania do poprzednich serii. Brakowało jednak mocy apokalipsy zombie, która powinna wydawać się nieuchronna. Niestety, zapowiedziane wcześniej spin-offy zdradziły, że niektórzy bohaterowie będą w stanie uniknąć zagrożenia. Powrót dwóch legendarnych postaci również podzielił fanów i niektórzy przywitali ich z otwartymi ramionami, a inni uznali to za tanie zagranie. Wszystkie sezony The Walking Dead są dostępne na HBO Max.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

Ostatnia rola Carrie Fisher jest ponoć wzruszająca, ale nikt nie może jej zobaczyć

Ostatnia rola Carrie Fisher jest ponoć wzruszająca, ale nikt nie może jej zobaczyć

Harrison Ford nienawidzi jednego pytania od fanów. „Po co pytasz mnie o te bzdury?”

Harrison Ford nienawidzi jednego pytania od fanów. „Po co pytasz mnie o te bzdury?”

Jak naprawdę nazywa się Padme ze Star Wars? Amidala to nie jej prawdziwe nazwisko

Jak naprawdę nazywa się Padme ze Star Wars? Amidala to nie jej prawdziwe nazwisko

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Najlepszy serial ostatnich lat nie lubi się popisywać. Tu liczy się subtelność

Najlepszy serial ostatnich lat nie lubi się popisywać. Tu liczy się subtelność