Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lutego 2022, 14:45

Fight Club jednak dostanie oryginalne zakończenie w Chinach

Chińska platforma streamingowa ugięła się pod naciskiem krytyki i zrezygnowała z cenzury filmu Fight Club.

O cenzurze filmu Fight Club informowaliśmy Was niespełna dwa tygodnie temu. Decyzja podjęta przez największy serwis streamingowy w Chinach spotkała się z bardzo dużą krytyką w mediach społecznościowych. Dlatego też platforma przywróciła oryginalne zakończenie, a ocenzurowane zostały tylko sceny zawierające nagość. Niestety na tę chwilę przedstawiciele firmy nie wytłumaczyli zaistniałej sytuacji.

Przypomnijmy, że serwis Tencent Video postanowił ocenzurować zakończenie Podziemnego kręgu tak, aby nie miało ono nic wspólnego z oryginalnym. Kraj taki jak Chiny nie mógł sobie pozwolić na to, żeby pokazani na ekranie kryminaliści pokonali organy ścigania. Dlatego też podjęli oni decyzję o zmianie zakończenia i przez jakiś czas widzowie widzieli napisy końcowe, które wskazywały na skuteczność państwa w łapaniu przestępców.

Co ciekawe Chuck Palahniuk, czyli autor oryginalnej powieści Podziemny krąg, stwierdził, że przedstawione przez Chińczyków zakończenie jest bliższe jego pomysłowi na finał książki. Co więcej zaznacza on, że jego książka jest zakazana w niektórych stanach w USA. Autor nie przejął się za bardzo cenzurą. Jak sam stwierdził, wielu wydawców przeredagowało jego książkę w taki sposób, żeby kończyła się w identyczny sposób co film wyreżyserowany przez Davida Finchera.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.