Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 stycznia 2022, 14:10

autor: Patryk Kubiak

Dziewczyny z Dubaju dostaną nową ekranizację

Dziewczyny z Dubaju Marii Sadowskiej podbiły w zeszłym roku polskie kina. Autor bestselleru, na podstawie którego powstał film, nie zamierza spocząć na laurach. W planach jest już kolejna ekranizacja jego dzieła.

Dziewczyny z Dubaju doczekają się nowej ekranizacji. Informacje na ten temat ujawnił Piotr Krysiak w wywiadzie udzielonym Onetowi. To właśnie Krysiak jest autorem bestsellerowego reportażu o tym samym tytule, na podstawie którego powstała pierwsza wersja filmowej opowieści. Książka sprzedała się w ponad 400-tysięcznym nakładzie i opowiada o seksbiznesie prostytutek w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jak twierdzi sam autor, nowy obraz będzie znacząco różnił się od zeszłorocznej adaptacji, którą wyreżyserowała Maria Sadowska.

Będzie koncentrował się na trochę innych rzeczach niż ten, który powstał. To będzie bardziej film kryminalny, a nie erotyczny. Co nie oznacza, że nie będzie widać luksusu i bogactwa, którym ci panowie przyciągali kobiety.

Pierwszą odsłonę Dziewczyn z Dubaju wyprodukowała firma Ent One, która w swym portfolio ma m.in. cykl Pitbull. Nadchodzący film będzie nadzorował ktoś inny. O poprzedniej i przyszłej współpracy zabrał głos Krysiak.

Tym razem będę robić film z uczciwym, znanym i szanowanym na rynku producentem. Z pewnością w tym filmie kobiety nie będą pluskać się w pozłacanych burgerach.

Na Dziewczyny z Dubaju Sadowskiej wybrało się do kin ponad milion osób. Oceny krytyków były nieprzychylne, ale nie przeszkodziło to produkcji w minionym roku stać się pierwszym wyborem Polaków. Żaden obraz nie przyciągnął do kin większej liczby widzów od początku pandemii. Premiera kolejnej ekranizacji zaplanowana jest na drugą połowę 2023 roku.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.