Disney ponoć ma ukończone anime Obcy kontra Predator, ale trzyma je pod kluczem

Z najnowszych doniesień wynika, że Disney jest w posiadaniu 10-odcinkowego serialu anime Obcy kontra Predator. Niestety, nie wiedzieć czemu firma Myszki Miki nie kwapi się do wyemitowania produkcji.

science fiction
20 maja 2023
2
Źrodło fot. Obcy kontra Predator 2, Greg Strause, Colin Strause, Twentieth Century Fox Film Corporation, 2007
i

Chociaż fani Obcego i Predatora nie mogą narzekać na niedobór tych kosmicznych stwórów na wielkim ekranie, to w przypadku produkcji telewizyjnych sytuacja wygląda zgoła inaczej. Co ciekawe, Disney ponoć posiada coś, co mogłoby odmienić ten stan rzeczy.

W zeszłym miesiącu z okazji Alien Day Joshua Izzo (jeden z kierowników w 20th Century Fox zanim firmę przejął Disney) wziął udział w podcaście Perfect Organism, w którym zdradził, że Disney trzyma pod kluczem nigdy niewydane 10-odcinkowe anime osadzone w uniwersum Obcego.

W Disneyu, w oddziale 20th Studios, jest teraz 10 odcinków w pełni ukończonego serialu anime Obcy kontra Predator, którym zajmowałem się jako producent. Jest ukończony. […] Historię opracowali dwaj niezwykle utalentowani faceci – Eric Calderon i Dave Baker – powiedział.

Izzo potwierdził, że pomysł na anime został początkowo przedstawiony ówczesnemu szefowi Home Enterainment, Dave'owi Bixlerowi, który był przychylny temu projektowi. Następnie rozmowy przeniosły się do Jeffreya Godsicka, który był szefem działu produktów.

Powiedziałem: "Hej, słuchaj, chcę ci przedstawić pomysł animacji Obcego i/lub Obcego/Predatora i/lub Predatora na DVD, którą my, dział produktów konsumenckich, moglibyśmy sprzedać. Bądźmy panami własnego losu, zamiast za każdym razem czekać na premierę jakiegoś filmu kinowego” – kontynuował.

Idea została szybko zatwierdzona, ponieważ 20th Century Fox posiadało wieloletnie doświadczenie i prawa do komiksów z uniwersum Obcego, z których mogło czerpać inspirację.

Mimo że Lizzo nie potwierdził tych doniesień, to z raportu zamieszczonego kilka dni temu w serwisie Alien vs. Predator Galaxy dowiadujemy się, że reżyserem tajemniczego anime był Shinji Aramaki. W jego dorobku znajdują się takie dzieła, jak Halo Legends, Blade Runner: Black Lotus oraz Ghost in the Shell: SAC_2045.

Czy Disney zdecyduje się w końcu ujawnić światu anime Obcy kontra Predator? Miejmy nadzieję, że tak. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko trzymać kciuki, by tak się stało.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Darth Maul byłby kopią Dartha Vadera, gdyby George Lucas zrealizował swój oryginalny plan

Darth Maul byłby kopią Dartha Vadera, gdyby George Lucas zrealizował swój oryginalny plan