Disney Plus na styczeń 2024 - lista seriali i filmów

Poznaliśmy listę produkcji, które pojawią się w styczniu na Disney+. Fani Marvela mogą liczyć na serial Echo, a miłośnicy sci-fi będą mogli zasiąść do seansu Twórcy.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 28 grudnia 2023
4
Źrodło fot. Złodziej klejnotów; Landon Van Soest; Hulu; 2024 / Echo; Marion Dayre; Disney+; 2024 / Spryciarz; David Maher, James McNamara i David Taylor; Disney+; 2024
i

Disney+ rozpocznie 2024 rok solidnymi produkcjami dla każdego. W styczniu najbardziej zadowoleni będą fani Kinowego Uniwersum Marvela, ponieważ Echo zapowiada się na solidną produkcję. Widzowie będą mogli poznać potencjalną wizję przyszłości w Twórcy, w którym część ludzkości prowadzi wojnę ze sztuczną inteligencją.

Na Disney+ przez cały styczeń będziemy mogli liczyć na różne nowości, dzięki czemu zawsze znajdzie się coś ciekawego do obejrzenia. Oprócz wspomnianych wcześniej hitów dostaniemy również serial Cristóbal Balenciaga, który zdradzi początki słynnego domu mody, oraz Spryciarza, który przeniesie wszystkich do Australii z XIX wieku.

Filmy

W niedalekiej przyszłości sztuczna inteligencja będzie nieodłącznym elementem naszej codzienności. Twórca pokazuje, co może się stać, gdy jedna katastrofa doprowadzi do globalnego konfliktu między ludźmi a maszynami. Produkcja przedstawia angażującą historię, pokazującą próbę pogodzenia się ze swoją przeszłością oraz odnalezienia drogi naprzód. To także imponujące wizualnie widowisko, które warto zobaczyć. Twórca pojawi się na Disney+ 17 stycznia.

Disney Plus na styczeń 2024 - lista seriali i filmów - ilustracja #1
Twórca; reż. Gareth Edwards; 20th Century Studios; 2023

Tego samego dnia na platformie zostanie udostępniony film biograficzny zatytułowany Złodziej klejnotów. To fascynująca opowieść o Geraldzie Blanchardzie, który specjalizował się w organizowaniu skomplikowanych kradzieży. Mężczyźnie udowodniono kilkanaście napadów, które zostały zorganizowane w różnych częściach świata. W produkcji będziemy mogli zobaczyć jego podróż przez przestępcze życie i ora to, jak starał się unikać wymiaru sprawiedliwości, który ciągle za nim podążał.

Seriale

W serialu Echo widzowie poznają dalsze perypetie Mayi Lopez, która w produkcji Hawkeye chciała zemścić się na Clincie Burtonie, zanim zorientowała się, że to Kingpin stał za śmiercią jej ojca. Widowisko będzie jednak różnić się od poprzedniej opowieści o wiele bardziej dojrzałą tematyką. Świat w Echo jest brutalny i bezlitosny, a główna bohaterka będzie musiała się w nim odnaleźć. Nowa produkcja spod szyldu Kinowego Uniwersum Marvela ma być swoistym powrotem do przeszłości, a przedstawiona atmosfera może przypaść do gustu fanom serialu Netfliksa, Daredevil. Echo pojawi się na Disney+ 10 stycznia.

Disney Plus na styczeń 2024 - lista seriali i filmów - ilustracja #2
Echo; Marion Dayre; Disney+; 2024

Natomiast serial komediowy Spryciarz przedstawi perypetie Jacka Dawkinsa w Australii z połowy XIX wieku. W powieści Olivier Twist tylko wspomniano, że bohater mógł zostać przewieziony na nieprzyjazny ląd, a serial nas tam zabierze i pokaże jego losy. Już starszy Dawkins wykorzystuje swoje ręce jako chirurg, a nie złodziej. Pojawia się jednak ktoś z jego przeszłości, kto przypomni o dawnym fachu. Premiera serialu będzie miała miejsce 17 stycznia.

Premiery filmów i seriali na styczeń 2024

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10