Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 czerwca 2022, 13:42

Disney Plus - jak włączyć kontrolę rodzicielską?

Disney+ wspiera rodziców w selekcji treści, które mogą oglądać ich dzieci. Aplikacja pomoże ustawić odpowiednią grupę wiekową w profilu, dzięki czemu treści zostaną dobrane odpowiednio do wieku widza. Oprócz tego dorośli będą mogli zabezpieczyć swój profil PINem.

Źródło: YouTube / Disney Plus

Disney+, tak jak inne platformy streamingowe, udostępnia opcję kontroli rodzicielskiej, pozwalającej na ograniczenie treści, które mogą być nieodpowiednie dla młodszego widza. W ręce rodzica są przekazane różne ustawienia, ułatwiające te działania.

Jak włączyć kontrolę rodzicielską?

Pierwszym z nich jest ustawienie kategorii wiekowej dla danego profilu. Żeby to zrobić, należy przejść do swoich profili i wybrać Edytuj profile. Następnie należy wybrać profil, który chcemy edytować i pod opcją Kontrola rodzicielska wybieramy Kategorię wiekową.

Disney Plus - jak włączyć kontrolę rodzicielską? - ilustracja #1
Źródło: YouTube / Disney Plus

Dalej trzeba wpisać hasło użytkownika, żeby przejść do następnego kroku i po wykonaniu go, wybieramy kategorię wiekową dla profilu, który edytujemy. Gdy to zostanie zrobione, filmy i seriale powyżej ustawionej kategorii nie będą wyświetlane, podczas wyszukiwania programów na danym profilu.

Dostępne kategorie wiekowe to:

  1. 0+ – obejmuje treści dostępne bez ograniczeń wiekowych;
  2. 6+ – obejmuje treści odpowiednie dla widza w wieku 6 lat i młodszego;
  3. 9+ – obejmuje treści odpowiednie dla widza w wieku 9 lat i młodszego;
  4. 12+ – obejmuje treści odpowiednie dla widza w wieku 12 lat i młodszego;
  5. 14+ – obejmuje treści odpowiednie dla widza w wieku 14 lat i młodszego;
  6. 16+ – obejmuje treści odpowiednie dla widza w wieku 16 lat i młodszego;
  7. 18+ – obejmuje wszystkie treści dostępne na platformie.
Disney Plus - jak włączyć kontrolę rodzicielską? - ilustracja #2
Źródło: YouTube / Disney Plus

Dziecięcy profil jest specjalnym profilem, który został przeznaczony dla najmłodszych widzów. Na nim znajdą się przyjazne treści o nieszkodliwej tematyce. Dodatkowo zawiera on odpowiednio zaprojektowane wyjście, zabezpieczające przed przypadkowym wejściem przez dziecko na profil z treściami dla starszych osób.

Oprócz tego rodzic może zabezpieczyć profil czterocyfrowym kodem PIN. Aby ustawić wspomniany kod PIN należy przejść przez procedurę przypominającą ustawienie kategorii wiekowej. Ponownie przechodzimy do menu wszystkich profili i wybieramy Edytuj profile. Wybieramy profil na którym chcemy ustawić kod PIN i przechodzimy do opcji Kontroli rodzicielskiej.

Disney Plus - jak włączyć kontrolę rodzicielską? - ilustracja #3
Źródło: YouTube / Disney Plus

Tam wybieramy PIN Profilu i wpisujemy hasło do konta. Po jego wpisaniu wybieramy Kontynuuj, dzięki czemu możemy ustawić nowy PIN lub edytować już istniejący. Jeśli zapomniałeś PINu, to w oknie jego wpisania wybierz opcję „Zapomniałeś PINu?” i po wpisaniu hasła do konta będziesz mógł ustawić nowy.

Dodatkowo właściciel konta może zablokować dodawanie nowych profili bez jego wiedzy. Żeby to zrobić, należy przejść do ustawień konta Disney+. W zakładce Ustawienia trzeba włączyć „Ogranicz tworzenie profili”. Po włączeniu tej opcji potwierdź to wpisaniem hasła i gotowe. Od teraz, gdy ktoś będzie chciał stworzyć nowy profil, to będzie musiał najpierw wpisać hasło do konta Disney+.

Oferta Disney+ dostępna już od 14 czerwca

Premiera Disney+ w Polsce tuż za rogiem, a wraz z nią nadchodzi duża liczba filmów i seriali, które dotąd nie były dostępne w kraju nad Wisłą. Fani fantastyki będą mogli obejrzeć największe hity Marvela, takie jak WandaVision, Moon Knight i Hawkeye z Piotrem Adamczykiem. Kilka dni po premierze platformy dostępny będzie również ostatni film studia – Doktor Strange w multiwersum obłędu.

Jeśli ktoś preferuje podróż do odległej galaktyki, to będzie miał szansę odświeżyć sobie wszystkie filmowe części sagi, a do tego zobaczy seriale: The Mandalorian, The Book of Boba Fett, Obi-Wan Kenobi oraz nadchodzący Andor.

Oprócz tego widzowie będą mieli dostęp do hitów sprzed lat i będą mogli sobie przypomnieć serię Lost, Prison Break oraz Grey’s Anatomy, które były bardzo popularne w Polsce. Znajdzie się też coś dla dzieci, ponieważ na Disney+ pojawią się programy znane z kanałów telewizyjnych Disney Junior, Disney XD i Disney Channel, a do tego kilkadziesiąt produkcji kinowych Disneya i Pixara.

Opłata miesięczna za Disney Plus w Polsce ma wynosić 28,99 zł, a jeśli zdecydujemy się na opłatę roku z góry, to zapłacimy 289,90 zł (daje to 12 miesięcy w cenie 10). Przed premierą, czyli do 14 czerwca 2022 roku, można jeszcze skorzystać z oferty powitalnej. Jej koszt to 229,90 zł, co daje nam 12 miesięcy w cenie 8.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.