Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2022, 14:38

DC miało mieć swoje Avengers: Endgame? Planowano Kryzys na Nieskończonych Ziemiach

Avengers: Endgame było wielką kulminacją sagi w MCU. Niestety, ale fani konkurencyjnego DCEU mogą jedynie pomarzyć o produkcji o podobnej skali. Okazuje się jednak, że w planach było wydarzenie doskonale znane fanom komiksów.

Źródło fot.: Kadr z filmu Liga sprawiedliwości

Kinowe uniwersum DC nie ma zbyt dużego szczęścia, jeśli chodzi o jakość produkcji. Na pierwszy rzut oka są one ze sobą powiązane, jednak daleko im pod tym względem do poziomu, który pokazuje od dłuższego czasu Marvel.

Wydaje się, że DCEU pod tym względem nadal jest lata świetlne za największą konkurencją, aczkolwiek trzeba przyznać, iż uniwersum to posiada równie ciekawych, a może nawet ciekawszych bohaterów w swoim portfolio. Okazuje się, że przedstawiciele Warner Bros. planowali zekranizować epickie wydarzenie znane z kart komiksów.

Serwis Screen Rant podaje, że posłużyć temu miało zaadaptowanie doskonale znanego fanom komiksów wydarzenia – Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach. Nie wiadomo jednak, czy w przyszłości twórcy zdecydują się na jego ekranizację.

Jak możemy przeczytać na łamach wspomnianego portalu, prezes DC Films, Walter Hamada, chciał stworzyć filmy o Supergirl, Green Lantern Corps i Static Shock. Oryginalne plany tworzone były przed fuzją Warner Bros. z Discovery. Jak dobrze wiemy, nowy szef Warner Bros. Discovery, David Zaslav, wziął się za porządki, czego skutkiem było między innymi anulowanie nakręconego już filmu Batgirl.

HBO Max kupisz tutaj

Na tę chwilę nie wiadomo więc, jaki dalszy kierunek obiorą twórcy odpowiedzialni za rozwój DCEU. W najbliższych miesiącach na ekranach kin zadebiutują Aquaman 2, The Flash, Black Adam oraz druga część filmu Shazam!

Fani Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach mogą obejrzeć serialową wersję tego wydarzenia. Komiksowy event odegrał wielką rolę w serialach należących do Arrowverse, tworzonych przez amerykańską stację CW.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.