Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 sierpnia 2022, 12:36

Czy film Dungeons and Dragons zapoczątkuje nowe kinowe uniwersum? Reżyserzy odpowiadają

Filmowa adaptacja Dungeons & Dragons jeszcze nie zadebiutowała, jednak nie przeszkadza to fanom w zastanawianiu się nad potencjalnym sequelem. Nadzieję w ich serca wlali twórcy widowiska.

Źródło fot.: Materiały promocyjne filmu Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Do tej pory Lochy i smoki nie miały zbyt dużego szczęścia, jeśli chodzi o filmowe adaptacje. Nic dziwnego, bowiem popularna na całym świecie gra planszowa przez swoją złożoność jest bardzo trudna do zekranizowania. Dlatego też fani są pełni obaw o przyszłoroczne Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves.

Film będzie pełnił rolę swoistego rebootu serii, a jego akcja koncentrować się będzie na barwnej grupie, której zadaniem jest kradzież potężnego artefaktu. Twórcy filmu, John Francis Daley oraz Jonathan Goldstein, podczas wywiadu dla portalu Collider podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości serii (via Screen Rant).

Jeśli chodzi o stworzenie spójnego uniwersum, to nie wywierano na nas zbyt dużej presji. Oczywiście naszym zadaniem nadal było stworzenie świata i postaci, które będą się rozwijały na przestrzeni większej liczby filmów, ale nie było to naszym głównym celem. To bardzo dobre podejście wytwórni, która nie chciała tworzyć dalekosiężnych planów przed premierą pierwszego filmu. Myślę, że ten obraz będzie dobrym punktem zaczepienia dla potencjalnych kontynuacji.

Słowa reżyserów jasno pokazują, że przyszłość uniwersum opartego o Dungeons & Dragons tak naprawdę zależy od sukcesu finansowego przyszłorocznego filmu. Jest to zdrowe podejście wytwórni, która nie tworzy wieloletnich planów, a zamiast tego koncentruje się na jednej produkcji.

Efekty tego będziemy mogli zobaczyć dopiero w przyszłym roku. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves zadebiutuje bowiem 3 marca 2023 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
sierpień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.