Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 30 czerwca - 2 lipca 2023 roku

Wiedźmin wraca. Czy warto ponownie zanurzyć się w tym świecie? To jednak nie jedyna ciekawa nowość z tego tygodnia. Zobaczcie, co obejrzeć.

news
Edyta Jastrzębska 29 czerwca 2023
2
Źrodło fot. Wielkie nadzieje, Steven Knight, FX, 2023 / Wiedźmin, Lauren Schmidt Hissrich, Netflix, 2019 / Nimona, Nick Bruno i Troy Quane, Netflix, 2023
i

Z pewnością jedną z największych premier tego tygodnia jest trzeci sezon Wiedźmina, a dokładniej jego pierwsza część. Ta zaś powoli przygotowuje nas na pożegnanie Henry’ego Cavilla, którego nie zobaczymy w czwartej serii. Wśród wartych uwagi nowości znajdziemy ciekawie zapowiadającą się animację w futurystyczno-średniowiecznym świecie oraz nową wersję adaptacji powieści Charlesa Dickensa. Te produkcje oraz wiele innych możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max i Disney+ w weekend 30 czerwca – 2 lipca 2023 roku.

Wiedźmin: 3. sezon (The Witcher) – Netflix

Co to: serial fantasy

Od kiedy dostępny na platformie: 29 czerwca

Rok premiery: 2019

Pościg za Ciri trwa, niemal każdy na Kontynencie chce dopaść księżniczkę. Geralt z Yennefer robią jednak wszystko, żeby bezpiecznie ją ukryć, i jako nowo połączona, przybrana rodzina chronią się nawzajem. Czarodziejka postanawia zabrać wszystkich do najbezpieczniejszego jej zdaniem miejsca, Aretuzy, gdzie Ciri mogłaby rozwijać swoje magiczne zdolności. Prowadzi ich jednak prosto w sam środek intryg, spisków, zdrady oraz czarnej magii. W walce o własne bezpieczeństwo, będą musieli położyć na szali wszystko.

Serial Wiedźmin obejrzysz na Netfliksie.

Wojownik: 3. sezon (Warrior) – HBO Max

Co to: serial akcji

Od kiedy dostępny na platformie: 29 czerwca

Rok premiery: 2019

Serial Wojownik zabiera nas do drugiej połowy XIX wieku. Koncentruje się on na Ah Sahmie, niezwykle utalentowanym wojowniku, który w dość niejasnych okolicznościach przybywa z Chin do San Francisco. Wykorzystując swoje zdolności, rozpoczyna pracę dla jednej z najpotężniejszych przestępczych organizacji w Chinatown. To już trzeci sezon przygód wojownika z Chin.

Serial Wojownik obejrzysz na HBO Max.

Ostatni pojedynek (The Last Duel) – Disney+

Co to: film dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 30 czerwca

Rok premiery: 2021

W tym widowisku Ridleya Scotta, osadzonym w średniowiecznej Francji, Jean de Carrouges, rycerz, wyzywa swojego przyjaciela, giermka Jacquesa Le Grisa, na legalny pojedynek po tym, jak żona Jeana, Marguerite, oskarża Jacquesa o gwałt. Film pokazuje wydarzenia prowadzące do pojedynku z trzech różnych perspektyw. Poznajemy więc prawdę według Jeana, prawdę według Jacquesa i prawdę według Lady Marguerite.

Film Ostatni pojedynek obejrzysz na Disney+.

Nimona – Netflix

Co to: film przygodowy

Od kiedy dostępny na platformie: 30 czerwca

Rok premiery: 2023

Rozgrywający się w futurystyczno-średniowiecznym świecie film, koncentrujący się na rycerzu, którego wrobiono w przestępstwo. Jedyną osobą, która może pomóc mu odzyskać dobre imię, jest Nimona, zawadiacka dziewczyna, jednocześnie będąca zmiennokształtnym stworem, którego poprzysiągł się pozbyć. To szalona przygoda, w której siły łączą walczący o swój honor rycerz oraz nastolatka, która po prostu lubi siać chaos.

Film Nimona obejrzysz na Netfliksie.

Wielkie nadzieje (Great Expectations) – Disney+

Co to: serial dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 28 czerwca

Rok premiery: 2023

Kolejna adaptacja powieści Charlesa Dickensa. Pip to sierota, która wiedzie życie w ubóstwie i może tylko marzyć o lepszym życiu, przynajmniej dopóki zrządzenie losu nie otworzy przed nim drzwi do innego, mrocznego świata. W obliczu wielkich oczekiwań, które wszyscy względem niego mają, Pip musi zastanowić się nad tym, czy ten nowy świat jest naprawdę tym, czego pragnął i czy uczyni go człowiekiem, jakim chciałby być.

Serial Wielkie nadzieje obejrzysz na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny