Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Ostatni pojedynek (The Last Duel)

Film premiera: 13.10.2021

Ostatni pojedynek jest filmem historycznym, opartym na prawdziwych wydarzeniach. W tytułowym starciu wzięli udział dwaj francuscy rycerze – Jean de Carrouges i Jacques Le Gris. czytaj więcej

Więcej o Ostatni pojedynek

Twórcy, którzy oskarżali widzów o porażkę swoich filmów

Załóżmy, że coś, nad czym pracujemy przez długie miesiące, nie zostaje przyjęte dobrze. Czy to nasza wina? Czy może odbiorców? Sporo filmowych twórców obstawia, że to drugie, i bez ogródek publicznie o tym opowiada.

Twórcy, którzy oskarżali widzów o porażkę swoich filmów

Aleksandra Wolna, 24 lutego 2022, 09:30

3398

Ben Affleck wyjaśnia, dlaczego nie chce już grać głównych ról

Ben Affleck zdradził powody, dla których jest coraz mniej zainteresowany rolami pierwszoplanowymi. Aktor zamierza skupić się na odgrywaniu złożonych i mniej schematycznych postaci drugoplanowych.

Ben Affleck wyjaśnia, dlaczego nie chce już grać głównych ról

Ignacy Kruk, 17 grudnia 2021, 14:15

135126

Ridley Scott wini millenialsów za porażkę finansową The Last Duel

Ostatni pojedynek trafił do kin już jakiś czas temu i okazał się spektakularną klapą, jeśli chodzi o zyski, jakie przyniósł twórcom. Teraz do sprawy postanowił odnieść się Ridley Scott, reżyser filmu.

Ridley Scott wini millenialsów za porażkę finansową The Last Duel

Patryk Kubiak, 23 listopada 2021, 14:50

134535

Kobieta w centrum historii - Ben Affleck, Matt Damon i Jodie Comer opowiadają o The Last Duel

Nadchodzące The Last Duel, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, bezpardonowy dramat, opowie opartą na faktach historię jednego z ostatnich pojedynków stoczonych w średniowiecznej Europie. Twórcy produkcji postanowili podzielić się swoimi motywacjami i refleksjami na temat procesu twórczego tego nietuzinkowego projektu.

Kobieta w centrum historii - Ben Affleck, Matt Damon i Jodie Comer opowiadają o The Last Duel

Ignacy Kruk, 14 października 2021, 13:35

133594

The Last Duel, nowy film Ridleya Scotta, z widowiskowym zwiastunem

Wytwórnia 20th Century Studios opublikowała niezwykle efektowny trailer i plakat nowego filmu Ridleya Scotta The Last Duel. Obraz zadebiutuje w kinach jesienią.

The Last Duel, nowy film Ridleya Scotta, z widowiskowym zwiastunem

hexx0, 21 lipca 2021, 12:34

131626

Film: Ostatni pojedynek

Ostatni pojedynek jest filmem historycznym, opartym na prawdziwych wydarzeniach. W tytułowym starciu wzięli udział dwaj francuscy rycerze – Jean de Carrouges i Jacques Le Gris. Ich konflikt wzniecony został przez oskarżenia, że ten drugi zgwałcił żonę tego pierwszego.

Ostatni pojedynek jest widowiskiem historycznym wyreżyserowanym przez Ridleya Scotta (Obcy: Ósmy pasażer Nostromo, Łowca androidów). Został on oparty na prawdziwych wydarzeniach. Jego akcja toczy się w XIV-wiecznej Francji. Rycerze Jean de Carrouges i Jacques Le Gris są przyjaciółmi. Wszystko zmienia się w momencie, gdy żona tego pierwszego oskarża tego drugiego o gwałt. By bronić honoru swojej damy (i przy okazji swojego) de Carrouges decyduje się wyzwać zaprzeczającego wszelkim zarzutom Le Grisa na pojedynek. W filmie wystąpili między innymi Matt Damon (Jean de Carrouges), Adam Driver (Jacques Le Gris), Jodie Comer (Marguerite de Carrouges), Ben Afflec (Hrabia Pierre d'Alençon), Nathaniel Parker (Sir Robert D'Thibouville) i Harriet Walter (Nicole de Buchard). Film powstał na terenie opactwa Bective Abbey w hrabstwie Meath, zamku Cahir w hrabstwie Tipperary, Château de Beynac, Château de Fénelon, Château de Berzé, opactwie Fontfroide, a także w Dublinie oraz Monpazier.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.

Zobacz zwiastun