Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 19-21 maja 2023 roku

Ant-Man i Osa: Kwantomania wreszcie debiutuje w streamingu. Ale to nie jedyna ciekawa nowość z tego tygodnia. Zobaczcie, co obejrzeć w ten weekend.

news
18 maja 2023
1
Źrodło fot. Fanfik, Marta Karwowska, Netflix, 2023 / Ant-Man i Osa: Kwantomania, Peyton Reed, Marvel Studios, 2023 / Biali nie potrafią skakać, Calmatic, Hulu, 2023
i

Fani Marvela pewnie czekali na to, aż jeden z najnowszych filmów trafi na platformę Disney+ i będzie można obejrzeć go w domowym zaciszu. Ten dzień nadszedł – Ant-Man i Osa: Kwantomania jest dostępny w streamingu, można zatem odbyć spotkanie z Kangiem Zdobywcą we własnym salonie. Wśród nowości z tego tygodnia znalazł się także polski akcent – ekranizacja powieści polskiej autorki, Natalii Osińskiej. To jednak nie wszystko, co przygotowały dla nas platformy streamingowe. Te produkcje oraz wiele innych możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max i Disney+ w weekend 19-21 maja 2023 roku.

Fanfik – Netflix

Co to: film dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 12 maja

Rok premiery: 2023

Po niemal 7 latach powieść Natalii Osińskiej o dorastaniu doczekała się filmowej adaptacji. Nowa polska produkcja Netfliksa opowiada o tym powstaniu intensywnej więzi między dwójką licealistów. Ma to miejsce, gdy razem pokonują wyzwania związane z odkrywaniem i wyrażaniem swojego najprawdziwszego ja. Z pewnością jest to produkcja idealna dla młodzieży, lecz także starsi widzowie znajdą w niej coś dla siebie.

Film Fanfik obejrzysz na Netfliksie.

Lepiej być nie może (As Good as It Gets) – HBO Max

Co to: film dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 18 maja

Rok premiery: 1997

Grany przez Jacka Nicholsona Melvin Udall to zrzędliwy, obsesyjno-kompulsywny pisarz, którego życie zmienia się diametralnie, kiedy jego homoseksualny sąsiad zostaje brutalnie pobity i trafia do szpitala. Melvin jest zmuszony zająć się jego psem, a na domiar złego jedyna kelnerka, która go toleruje, musi odejść z restauracji, w której pisarz jada śniadania, ponieważ musi zająć się swoim chorym synem. To zaś dokłada artyście problemów.

Film Lepiej być nie może obejrzysz na HBO Max.

Ant-Man i Osa: Kwantomania (Ant-Man and the Wasp: Quantumania) – Disney+

Co to: film sci-fi

Od kiedy dostępny na platformie: 17 maja

Rok premiery: 2023

Jedno z tegorocznych widowisk Marvela. Trzecia odsłona przygód Ant-Mana, granego przez Paula Rudda, w której przyjdzie mu zmierzyć się z nowym wielkim złym z MCU, którym jest Kang Zdobywca. Scott Lang w towarzystwie Hanka Pyma, Janet Van Dyne oraz Cassie Lang trafia do Wymiaru Kwantowego, z którego muszą się wydostać. Ale jak mają tego dokonać? I kim jest ten potężny Kang?

Film Ant-Man i Osa: Kwantomania obejrzysz na Disney+.

Cień (Shadow) – HBO Max

Co to: film fantasy

Od kiedy dostępny na platformie: 19 maja

Rok premiery: 2018

Chińskie kino fantasy. Akcja rozgrywa się w królestwie rządzonym przez młodego i nieprzewidywalnego króla, który, w obawie przed silniejszym przeciwnikiem, nie podejmuje się wojny o miasto. Jego schorowany dowódca wojskowy w tajemnicy przygotowuje broń – swój cień – z pomocą której chce zawalczyć o swoją ojczyznę wbrew życzeniom władcy.

Film Cień obejrzysz na HBO Max.

Biali nie potrafią skakać (White Men Can't Jump) – Disney+

Co to: film komediowy

Od kiedy dostępny na platformie: 17 maja

Rok premiery: 2023

Współczesny remake filmu z 1992 roku, w którym śledzimy losy Jeremy’ego i Kamala, granych odpowiednio przez Jacka Harlowa i Sinquę Wallsa. Pierwszy z chłopaków to była gwiazda koszykówki, której kariera przepadła po poważnej kontuzji. Drugi zaś również jest byłym sportowcem, jednak on samodzielnie zaprzepaścił swoją przyszłość w sporcie. Mierząc się z nietrwałymi relacjami, a także z problemami finansowymi i własnymi demonami, Jeremy i Kamal odkrywają, że mogą mieć ze sobą więcej wspólnego, niż im się wydawało.

Film Biali nie potrafią skakać obejrzysz na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Gdzie kręcono Znachora Netflixa? Zobacz Polskie zabytki

Gdzie kręcono Znachora Netflixa? Zobacz Polskie zabytki

Podwaliny pod ten wielki moment Ezry z Ahsoki położono już 5 lat temu. Nie miało to miejsca w Star Wars Rebels

Podwaliny pod ten wielki moment Ezry z Ahsoki położono już 5 lat temu. Nie miało to miejsca w Star Wars Rebels

Yoda nie zaaprobowałby sposobu, w jaki Jedi obecnie walczą w Star Wars

Yoda nie zaaprobowałby sposobu, w jaki Jedi obecnie walczą w Star Wars

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

Reżyser Twórcy skomentował niejednoznaczne zakończenie filmu

Reżyser Twórcy skomentował niejednoznaczne zakończenie filmu