Ant-Man 3 - wyjaśniamy, co oznaczają sceny po napisach

Ant-Man i Osa: Kwantomania zadebiutował na ekranach kin. Nie zabrakło w nim scen po napisach, które dla niektórych fanów mogą być ciekawsze od samego filmu.

news
Marcin "Nicek" Nic 17 lutego 2023
3
Źrodło fot. Ant-Man i Osa: Kwantomania, Peyton Reed, Marvel Studios, 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z filmem Ant-Man i Osa: Kwantomania.

Premiera filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania już za nami. Pomimo niezbyt przychylnych recenzji wiadomo, że produkcja ta odciśnie swoje piętno na kształcie MCU. Wszak to właśnie tutaj pojawił się Kang Zdobywca, czyli najnowszy złoczyńca, z którym zmierzą się superbohaterowie w walce o multiwersum.

Marvel swoimi filmami przyzwyczaił fanów do dłuższej wizyty na salach kinowych. Oczywiście nie chodzi tu o samą długość produkcji, a o sceny po napisach.

Disney+ kupisz tutaj

Nie inaczej jest w trzeciej części Ant-Mana. Najnowszy film spod znaku MCU posiada dwie sceny po napisach. Poniżej możecie przeczytać ich opis, a także wpływ na kolejne produkcje.

Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery związane ze scenami po napisach z filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania.

Pierwsza scena rozpoczyna się po zakończeniu animowanych napisów końcowych. Zostajemy przeniesieni do dziwnego świata, w którym spotykamy trzy wcielenia Kanga – Rama-Tuta, Immortusa oraz Scarlet Centuriona. Warianty dyskutują na temat pokonanego Kanga Zdobywcy. Wtedy jeden z liderów wzywa każde możliwe wcielenie złoczyńcy w ramach Rady Kangów.

Czym jest Rada Kangów?

Rada Kangów w komiksach była grupą kierowaną przez Pierwotnego Kanga. Została namówiona przez Immortusa do zlikwidowania wszystkich wariantów w multiwersum. Miało to na celu przeobrażenie się Pierwotnego Kanga właśnie w Immortusa.

Jakie znaczenie ma ta scena dla przyszłości MCU? Oczywiście, jak można się domyślić, nawiązuje ona bezpośrednio do Avengers: The Kang Dynasty. Można się spodziewać, że bohaterowie będą musieli zmierzyć się ze wszystkimi wariantami Kanga Zdobywcy, który będzie chciał przejąć kontrolę nad multiwersum.

Ant-Man 3 - wyjaśniamy, co oznaczają sceny po napisach - ilustracja #1
Źrodło fot. Ant-Man i Osa: Kwantomania, Peyton Reed, Marvel Studios, 2023

Druga scena po napisach jest bezpośrednią zapowiedzią drugiego sezonu Lokiego, co jest prawdopodobnie pierwszym takim przypadkiem w MCU. W krótkiej sekwencji możemy zobaczyć tytułowego bohatera z granym przez Owena Wilsona Mobiusem. Bohaterowie biorą udział w przedstawieniu, które prowadzi kolejny wariant Kanga – Victor Timely.

Jednoznacznie nie zostało powiedziane, czy będzie to zła wersja znanej z komiksów postaci. Niemniej jednak jest to kwestia sporna pomiędzy bohaterami. Mobius i Loki dyskutują, czy mają do czynienia z kimś niebezpiecznym.

Jak to wyglądało w komiksach? Victor Timely był przedstawiany jako naukowiec. Założył on miasto, w którym pełnił rolę burmistrza. Wariant ten zbudował Timely Industries, w celu zdobycia władzy i wpływu nad mniej rozwiniętą społecznością. Pełni również rolę strażnika portalu do Chronopolis, czyli miejsca, z którego Kang Zdobywca może dostać się do dowolnego punktu w czasie i przestrzeni.

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Czy X-Men ’97 należy do MCU?

Czy X-Men ’97 należy do MCU?

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Kim jest Pyro z Deadpool and Wolverine? Aaron Stanford wraca do Marvela

Kim jest Pyro z Deadpool and Wolverine? Aaron Stanford wraca do Marvela