Co obejrzeć na Disney Plus w weekend 28-30 października 2022 roku?

Disney+ przygotowało w tym tygodniu ciekawe propozycje, na które warto zwrócić uwagę w weekend. Dzięki jednej z nich można odbyć wyprawę do odległej galaktyki razem z bohaterami Opowieści Jedi. Zaś dla osób lubiących się bać, dobrym wyborem będzie horror Barbarzyńcy.

news
Zbigniew Woźnicki 28 października 2022
1
Źrodło fot. Barbarzyńcy, reż. Zach Cregger, Disney+ 2022
i

Koniec października oznacza Halloween, czyli jest to najlepsza okazja, żeby obejrzeć coś strasznego i trochę się bać. Dlatego Disney+ ma na swojej liście kilka interesujących horrorów. Ale nie tylko z tym gatunkiem warto spędzić czas w ten weekend.

Zaledwie kilka dni temu premierę miał serial Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi. To bardzo dobra propozycja dla osób, które uwielbiają historie związane z odległą galaktyką lub cenią sobie wciągające i krótkie produkcje.

Disney+ kupisz tutaj

Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi (Star Wars: Tales of the Jedi)

  • Gatunek: serial science-fiction
  • Liczba odcinków: 6
  • Rok premiery: 2022

Rycerze Jedi to kultowe postacie, które kojarzą nawet osoby niebędące fanami Gwiezdnych wojen. Nowy miniserial w skondensowany sposób przedstawia część życia Ahsoki, będącej kiedyś padawanem Anakina Skywalkera. Druga część produkcji skupia się na hrabim Dooku i jego drodze ku Ciemnej stronie Mocy oraz utracie wiary w Republikę. Opowieści Jedi łącznie trwają niecałe półtorej godziny, co czyni je świetnym serialem, który można pochłonąć na raz.

Barbarzyńcy (Barbarian)

Co obejrzeć na Disney Plus w weekend 28-30 października 2022 roku? - ilustracja #1
Barbarzyńcy, reż. Zach Cregger, Disney+ 2022

Gatunek: horror

Czas trwania: 1 godzina i 43 minuty

Rok premiery: 2022

Czy warto zostać w domu z całkowicie obcą osobą? Horror Barbarzyńcy sugeruje, że lepiej tego nie robić. Młoda kobieta, Tess, wynajmuje na noc mieszkanie. Okazuje się, że wcześniej to samo zrobił nieznajomy mężczyzna. Mimo to dziewczyna decyduje się zostać, co ku jej zaskoczeniu zmusza ją do prawdziwej walki o życie.

Obcy: 8 pasażer Nostromo (Alien)

  • Gatunek: horror science-fiction
  • Czas trwania: 1 godzina i 57 minut
  • Rok premiery: 1979

Co to za Halloween bez czegoś klasycznego? Obcy to kultowy film, który wciąż świetnie się ogląda. Przedstawia losy załogi statku Nostromo, która odbiera tajemniczy sygnał z innego okrętu. Lądują na księżycu, gdzie odnajdują źródło nadawanej wiadomości, a także setki jaj obcego pochodzenia. Z jednego z nich wydostaje się bestia, która atakuje członka załogi. Pozostali zabierają go z powrotem na Nostromo, aby udzielić mu pomocy, co ostatecznie okazuje się błędem.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Kiedy W głowie się nie mieści 2 będzie na Disney Plus?

Kiedy W głowie się nie mieści 2 będzie na Disney Plus?

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kiedy rozgrywa się akcja The Acolyte? Nowy serial na osi czasu Star Wars

Kiedy rozgrywa się akcja The Acolyte? Nowy serial na osi czasu Star Wars

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Czy będzie 2. sezon X-Men ’97 na Disney Plus? Jeśli tak, to kiedy premiera?

Czy będzie 2. sezon X-Men ’97 na Disney Plus? Jeśli tak, to kiedy premiera?