Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 grudnia 2022, 10:25

Cień i kość w 2. sezonie zaliczy wiele zmian względem książek

Showrunnerzy serialu Cień i kość spełnią największy koszmar literackich purystów. Eric Heisserer i Daegan Fryklind zdradzili, że drugi sezon będzie całkiem mocno odbiegał fabularnie od książkowego oryginału.

Źrodło fot. Cień i kość; Eric Heisserer i Daegan Fryklind; Netflix; 2021
i

Przenosząc materiał z jednego medium na drugie, w przypadku Cienia i kości z książki na serial, nie da się uniknąć pewnych zmian. Twórcy muszą iść na kompromisy, ale zazwyczaj starają się zachować wierność oryginałowi ze względu na fanów.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Drugi sezon Cienia i kości na pewno wywoła wiele dyskusji wśród fanów, ponieważ showrunnerzy zdradzili, że możemy oczekiwać sporego odejścia od fabuły pierwowzoru (via Entertainment Weekly):

Eric Heisserer: Próbujemy różnych wątków z katalogu Leigh. Między innymi jest tam pewien bardzo ważny dla fabuły fragment, którym jestem podekscytowany, a był pomysłem Daegana. Myślę, że fani nie będą się tego spodziewali, ponieważ jest to coś, co zauważą jedynie najbardziej zagorzali wielbiciele serii.

Daegan Fryklind: Nie jestem pewny, czy nawet Leigh się tego spodziewała.

Eric Heisserer: Właściwie to nie sięgamy po wątki z Szóstki wron. Jest to masywna i mięsista historia, która wymaga swojej osobnej opowieści. Mamy w stosunku do niej bardzo duże ambicje.

To oznacza, że w drugim sezonie Cienia i kości zobaczymy podsumowanie pierwszej trylogii poprzez połączenie Szturmu i gromu oraz Ruiny i rewolty. Kolejna seria na razie pozostawi Szóstkę wron, która kontynuuje oryginalną opowieść lata po jej zakończeniu. Zdaniem części fanów, to właśnie w Szóstce wron cała seria naprawdę zaczyna błyszczeć, więc zobaczymy, czy showrunnerzy w przyszłości postanowią wykorzystać ten potencjał i czy wprowadzone zmiany w drugim sezonie spotkają się z aprobatą widzów.

Przypominamy, że seria Cień i kość powróci na Netfliksa już 16 marca 2023 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
grudzień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.