Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2021, 14:00

autor: Karol Laska

Wiemy, kto zagra głowy rodziny Addamsów w Wednesday Netflixa

Powoli klaruje się obsada nowego serialu Netfliksa opowiadającego o rodzinie Addamsów pod tytułem Wednesday. Wiadomo, jacy aktorzy wcielą się w głowy tejże mrocznej familii, to jest Morticię oraz Gomeza.

W lutym tego roku ogłoszono rozpoczęcie prac produkcyjnych nad nowym serialem Netfliksa pod tytułem Wednesday. To kolejna opowieść o rodzinie Addamsów, tym razem jednak skupiająca się na młodzieńczych latach tytułowej bohaterki. Na razie nie wiadomo, kto się w nią wcieli, choć ogłoszenie tegoż nazwiska to zapewne kwestia kilku najbliższych tygodni, jeśli nie dni. Ostatnio w sieci ujawnionych zostało bowiem parę innych ważnych wyborów castingowych do wspomnianej produkcji.

Serwis Collider przekazał, kto wcieli się w głowy rodziny Addamsów, to jest ojca – Gomeza Addamsa – oraz matkę – Morticię Adams. Mowa tu o aktorach dość popularnych i z pewnością utalentowanych. Są to kolejno Luis Guzmán oraz Catherine-Zeta Jones.

Pierwszego artystę kojarzyć możecie zapewne z wielu wyrazistych ról drugoplanowych. Największe wrażenie zrobił w naszej opinii w Narcos, gdzie wcielił się w jedną z prominentnych postaci dla kartelu z Medellin, Jose Gonzalo Rodrigueza Gachę.

Z kolei Catherine-Zeta Jones to aktorka, której raczej nie trzeba nikomu szerzej przedstawiać – ta ugruntowała bowiem swoją silną pozycję w Hollywood za sprawą takich hitów jak Chicago, Maska Zorro czy Panaceum. Od kilku lat jednak nie pojawiała się ani na dużym, ani na małym ekranie. Wednesday będzie więc jej powrotem po latach.

Nieznana jest data premiery rzeczonego serialu. Wiadomo, że za produkcję i reżyserię niektórych odcinków weźmie się jeden z bardziej wyrazistych twórców w historii amerykańskiej kinematografii, Tim Burton. Stanowisko showrunnerów oraz scenarzystów zajmują Al Gough oraz Miles Millar.

  1. Strona internetowa Netfliksa

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

kalendarz wiadomości
2021
sierpień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.