Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lutego 2021, 14:45

autor: Karol Laska

Tim Burton kręci dla Netflixa serial o bohaterce z rodziny Addamsów

Tim Burton weźmie się za rodzinę Addamsów, a raczej za serial Netflixa skupiony na jednej z członkiń tej szalonej familii, Wednesday. Opublikowano pierwszy plakat wspomnianej produkcji.

W SKRÓCIE:
  1. Netflix zapowiedział nowy serial oryginalny – to Wednesday, spin-off Rodziny Addamsów;
  2. za kamerą stanie Tim Burton, a scenariusz napisali Miles Millar oraz Alfred Gough.

Netflix zapowiedział kolejny arcyciekawy projekt, który wypłynie niebawem z jego rąk. To serial pod tytułem Wednesday, opowiadający o tytułowej członkini rodziny Addamsów, a raczej jej młodzieńczych latach, kiedy to jeszcze uczyła się na Nevermore Academy (via Deadline). Jeżeli więc kojarzycie produkcje z tego uniwersum, raczej wiecie czego się spodziewać – groteskowego mroku i sporo czarnego humoru.

Za kamerą stanie nie lada artysta, bo Tim Burton, który, o dziwo, nie miał wcześniej nic wspólnego z tą marką, choć jego dzieła były bardzo podobne pod względem stylistycznym (Frankenweenie, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street czy Mroczne cienie). Będzie to jego telewizyjny debiut reżyserski, wcześniej kręcił jedynie kinowe produkcje. Warto również zaznaczyć, że jego ostatni film, Dumbo, był małym rozczarowaniem, więc Burton będzie miał okazję zadośćuczynić za tę disneyowską wpadkę.

Za scenariusz odpowiadają Miles Millar oraz Alfred Gough – duet współpracujący ze sobą od wielu lat, chociażby przy okazji Tajemnic Smallville, Rycerzy z Szanghaju czy Jestem numerem cztery. Projekt powstaje ponoć od minionej jesieni, a więc jest już w zaawansowanym stadium produkcyjnym. Netflix przygotował nawet dla nas promocyjny plakat:

Plakat serialu Wednesday. Źródło: Netflix

Nie wiemy jeszcze, kiedy spodziewać się serialu Wendesday, a także, kto wcieli się w tytułową bohaterkę wcześniej odgrywaną przez takie aktorki jak Christina Ricci czy Lisa Loring. Na więcej szczegółów jeszcze przyjdzie czas. W międzyczasie cieszmy się, że Burton niejako wróci do korzeni i nakręci coś w bliskich mu klimatach.

  1. Strona internetowa Netflixa

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

kalendarz wiadomości
2021
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6

7

8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20

21

22 23 24 25 26 27

28

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.