Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 listopada 2022, 20:21

Netflix poniósł jedną z największych porażek, ten serial był nadzieją platformy

Sentyment do czasów minionych nie zawsze działa. Sitcom od Netfliksa nie odniósł sukcesu i nie ma gwarancji, że ledwo rozpoczęta seria otrzyma drugi sezon.

Źrodło fot. Blockbuster; Vanessa Ramos; Netflix; 2022
i

Netflix prawdopodobnie wyszedł z założenia, że warto podążyć za hasłem „kiedyś to było”. Na początku listopada na platformie premierę miał nowy serial zatytułowany Blockbuster. Niestety, produkcja nie osiągnęła zadowalających wyników (via Espinof).

Seria błyskawicznie wypadła z pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych seriali, czyli tych które mają najwięcej obejrzanych godzin. Jeden odcinek nie trwa nawet 30 minut, więc teoretycznie to mogłoby sztucznie zaniżać wynik. Należy jednak pamiętać, iż cały sezon ma aż 10 odcinków, więc to nie jest najkrótsza produkcja Netfliksa.

Korporacja od kilku lat podejmuje próby stworzenia własnego sitcomu, który popularnością dorównałby między innymi Przyjaciołom oraz Jak poznałem waszą matkę. Niestety, wygląda na to, że Blockbuster nie spełni pokładanych w nim nadziei, skazując giganta streamingowego na kolejną porażkę.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Twórców nie pokrzepiają wystawione oceny. Dotyczy to zarówno krytyków, jak i zwykłych widzów. Na portalu Rotten Tomatoes spośród pierwszej grupy tylko 24% wypowiedziało się o Blockbusterze pozytywnie, zaś widzów o podobnym zdaniu było 42%. Na Metacritic jest odwrotnie i tym razem to recenzenci byli bardziej łaskawi, ale wynik 4,5 i tak nie napawa optymizmem, zwłaszcza gdy dołączymy do tego 3,9 od widzów.

Serial Blockbuster opowiada o pracownikach ostatniej wypożyczalni filmów. Gdy właściciel placówki Timmy Yoon (Randall Park) dowiaduje się o tym fakcie, rozpoczyna się prawdziwa walka o przetrwanie. Cała ekipa stara się udowodnić, że wypożyczalnie analogowe wciąż mają sens, ponieważ między innymi mogą zapewnić kontakt międzyludzki.

Jeśli Blockbuster nie wyjdzie poza pierwszy sezon i zostanie skasowany, co jest możliwe (przykładem jest Resident Evil: Remedium, które przez słabe wyniki wypadło z obiegu), to będziemy mieli do czynienia z prawdziwą ironią. Produkcja, która miała opowiadać o zabawnych perypetiach ostatniej wypożyczalni filmów w Stanach Zjednoczonych, sama nie przetrwała starcia z innymi serialami dostępnymi w streamingu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.