Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 października 2022, 16:16

Bill Skarsgard i Lily-Rose Depp zagrają w Nosferatu Roberta Eggersa

Nowa wersja legendarnego Nosferatu powoli nabiera kształtów. Projekt Roberta Eggera zyskuje pierwszych aktorów. Wiemy, jaka rola przypadła Billowi Skarsgardowi.

Źrodło fot. Nosferatu - symfonia grozy, F.W. Murnau, 1922, Castle Rock, Sam Shaw, Dustin Thomason, Bad Robot, 2018.
i

Nosferatu – symfonia grozy to jeden z pierwszych horrorów, które zagościły na wielkim ekranie. Niemy film z 1922 roku w reżyserii F.W. Murnau do dzisiaj pozostaje wzorem dla wielu twórców. Od kilku lat nad nową wersją tego ponadczasowego arcydzieła pracuje Robert Eggers – twórca m.in. filmu Wiking.

Nosferatu budzi się do życia

Za sprawą dziennikarzy serwisu Deadline światło dzienne ujrzały nowe szczegóły na temat nadciągającego remake'u. W nowej wersji Nosferatu zagra Bill Skarsgard. Artyście znanemu przede wszystkim z roli upiornego klauna Pennywise’a z filmu To, tym razem przypadnie zadanie portretowania kultowego wampira. Ponadto prowadzone są również rozmowy z Lily-Rose Depp, na temat jej ewentualnego udziału w projekcie.

Problemy z produkcją

Co ciekawe, Eggers zdradził, że pierwsze plany na film narodziły się już w 2015 roku. Początkowo chciał, aby głównych bohaterów zagrali Anya Taylor-Joy i Harry Styles. Rozmowy z nimi toczyły się w 2019 roku, ale z powodu ograniczonego budżetu i napiętych harmonogramów aktorów, współpraca nie doszła do skutku. Kiedy jednak w realizację zaangażowało się studio Focus Features, Eggers mógł powrócić do prac nad przedsięwzięciem.

Nosferatu – fabuła

Akcja nadchodzącego dzieła zostanie osadzona w XIX-wiecznych Niemczech. Zaś główny wątek fabularny skupi się wokół młodej kobiety, która stanie się obiektem obsesji dla słynnego krwiopijcy.

Na koniec przypomnijmy, że w najbliższym czasie Billa Skarsgarda zobaczymy w horrorze Barbarian. Produkcja trafi do biblioteki platformy Disney+ już 26 października.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.