Bill i Frank w The Last of Us - czym się różni ich wątek w serialu i grze? Wyjaśniamy

Relacja Billa i Franka została przedstawiona w grze The Last of Us bardzo pobieżnie. Serial stał się idealną szansą, żeby przybliżyć fanom historię dwóch mężczyzn, a także opowiedzieć ją w nieco inny sposób.

ciekawostki filmowe
6 lutego 2023
3
Źrodło fot. The Last of Us; Naughty Dog; Sony Computer Entertainment; 2013 / The Last of Us; Neil Druckmann i Craig Mazin; HBO; 2023
i

Tekst zawiera spoilery z gry oraz serialu The Last of Us.

Z dostępnych na ten moment odcinków serialu The Last of Us, trzeci epizod jest wyjątkowy, ponieważ na pierwszym planie nie stawia Joela oraz Ellie. Tym razem twórcy postanowili zająć się historią Billa i Franka. W grze możemy jedynie domyślać się relacji obu mężczyzn, która ewidentnie sprawia wrażenie destrukcyjnej, a jej koniec wydaje się niezrozumiały dla jednej ze stron.

Produkcja HBO podchodzi do opowieści w inny sposób. Dowiadujemy się nowych rzeczy o Billu i Franku, a dodatkowo nie tylko ich wspólne życie zostało przedstawione w innym świetle. Koniec również został zmieniony.

HBO Max kupisz tutaj

Bill i Frank w grze i serialu The Last of Us

W oryginale Joel oraz Ellie poznali Billa. Mężczyzna pomógł dwójce bohaterów zdobyć akumulator do samochodu, dzięki czemu mogli wyruszyć w dalszą trasę. O Franku nie dowiedzieliśmy się praktycznie niczego. Wiemy, że obaj mężczyźni samotnie żyli w Lincoln i z całego miasta zrobili twierdzę, która chroniła zarówno przed zainfekowanymi, jak i innymi ludźmi.

Los Franka wyjaśnił się, gdy trójka bohaterów wróciła z nieudanej wyprawy po akumulator. Przypadkowo zamknęli się w mieszkaniu, w którym przebywał były partner Billa. Okazało się, że mężczyzna został ugryziony i powiesił się, aby nie przemienić się w zainfekowanego grzybem potwora. Przed śmiercią napisał list skierowany do Billa. Poinformował w nim, że nienawidzi byłego partnera i był zmęczony jego stylem życia w Lincoln. Reakcje towarzysza Joela oraz Ellie na wiszące zwłoki, a potem na wiadomość mogą sugerować, że jego uczucia wobec Franka były inne.

W serialu relacja Billa i Franka została skierowana na inne tory. Tu także mężczyźni spędzili ze sobą około 20 lat życia. Tym razem jednak ich związek był bardziej udany. W produkcji HBO Bill był mniej upartym człowiekiem i nie starał się usilnie wprowadzać wyłącznie swoich zasad oraz reguł. Ustępował Frankowi, dzięki czemu ich wspólne życie w Lincoln ułożyło się w inny sposób. Problemem była postępująca choroba Franka, która przykuła go do wózka. Jej rozwijające się objawy sprawiły, że obaj postanowili popełnić samobójstwo. Bill widocznie nie wyobrażał sobie życia bez swojego partnera.

Zatem tym razem Joel i Ellie nie spotkali bohaterów żywych. Również list miał nowego autora – Billa, a wiadomość została przekazana Joelowi. Z treści dowiedzieliśmy się, iż poznanie Franka całkowicie zmieniło pogląd mężczyzny na życie: wcześniej nie lubił ludzi i cieszył się z zarazy, a dzięki partnerowi miał dla kogo i z kim żyć. Prośba do Joela o to, by chronił Tess, załamała adresata listu. Jednocześnie dała mu nową motywację i wraz z Ellie ruszył w podróż samochodem, który w swoistym spadku zostawili Frank z Billem.

Trzeci epizod The Last of Us obrał własny kierunek i nieoczekiwanie rozbudował pomniejszy wątek z gry. Być może kolejne odcinki również będą okazją na przedstawienie nowych, nieznanych historii oraz opowieści.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

Szok i obrzydzenie - takie reakcje budzi nowy serial twórcy Euforii

Szok i obrzydzenie - takie reakcje budzi nowy serial twórcy Euforii

Uważano, że były szef Marvela „zwariował” angażując Roberta Downeya Jra jako Iron Mana

Uważano, że były szef Marvela „zwariował” angażując Roberta Downeya Jra jako Iron Mana

A gdyby… w wersji Star Wars? Hayden Christensen o wymarzonej alternatywnej historii Anakina

A gdyby… w wersji Star Wars? Hayden Christensen o wymarzonej alternatywnej historii Anakina

Rok po premierze Top Gun 2 i Tom Cruise pobili kolejny kinowy rekord

Rok po premierze Top Gun 2 i Tom Cruise pobili kolejny kinowy rekord

Andrew Garfield jako Gohan? Tak bohater Dragon Ball mógłby wyglądać w aktorskim filmie

Andrew Garfield jako Gohan? Tak bohater Dragon Ball mógłby wyglądać w aktorskim filmie