Ant-Man 3 to drugi najgorszy film Marvela? Są recenzje Kwantomanii

W związku z nadchodzącą premierą filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania w sieci pojawiły się pierwsze recenzje krytyków, którzy obejrzeli widowisko rozpoczynające piątą fazę MCU. Niestety, opinie są dalekie od zachwytów.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 15 lutego 2023
4
Źrodło fot. Ant-Man i Osa: Kwantomania, Peyton Reed, Marvel Studios, 2023
i

Powiedzieć, że wielu fanów czekało na Ant-Mana 3, to jak nic nie powiedzieć. Trudno zresztą się temu dziwić. Produkcja nie dość, że otwiera piątą fazę Kinowego Uniwersum Marvela, to jeszcze oficjalnie wprowadza do franczyzy jednego z najbardziej ikonicznych złoczyńców – Kanga Zdobywcę. Niestety, biorąc pod uwagę wrażenia branżowych krytyków po seansie filmu, Kwantomania prawdopodobnie nie spełni nadziei widzów.

W momencie pisania tej wiadomości w serwisie Rotten Tomatoes pojawiło się 135 recenzji, z których jedynie 53% to opinie pozytywne (ze średnią 5,9/10). Jest to zatem, jak na produkcję należącą do MCU, wynik bardzo przeciętny, jeśli nie powiedzieć – słaby. Tym samym Ant-Man i Osa: Kwantomania wyrasta na jedno z najgorszych widowisk Marvela. Gorzej prezentuje się jedynie Eternals (47% pozytywnych recenzji).

Póki co z opinii recenzentów da się „wyłowić” kilka pozytywnych aspektów. Jednym z nich jest Johnathan Majors. W oczach krytyków aktor zdecydowanie sprawdza się w roli Kanga. Z kolei sam złoczyńca uznawany jest za dobrze przedstawioną postać. Ant-Man 3 określany jest również jako niezła komedia, co biorąc pod uwagę poprzednie odsłony serii, nie jest specjalnym zaskoczeniem.

Jeśli zaś chodzi o negatywy, tych jest już znacznie więcej. O ile Kwantomania sprawdziła się jako film komediowy, produkcja kuleje, jeśli chodzi o jej dramatyczną stronę. W opinii wielu widowisko po prostu nie wywołuje żadnych istotnych emocji, a sam scenariusz wydaje się chaotyczny i miejscami mało logiczny. Krytycy zauważają również, że historia nie wykorzystuje w pełni potencjału, jaki drzemie w kluczowych postaciach.

Poniżej możecie przeczytać kilka przykładowych fragmentów recenzji.

… Mimo to większość postaci jest niedostatecznie wykorzystana, niedopracowana lub postawiona w niepotrzebnych sytuacjach. Główne momenty fabularne i rozwój postaci wyglądają na niedopracowane, a w niektórych momentach brakuje logiki. Film może pochwalić się jedną z najbardziej rozbudowanych wizji MCU, ale wciąż sprawia wrażenie rażąco płytkiego, jakby aktorzy nagrywali w uwielbianej kabinie na tle ogromnego zielonego ekranu – Jeff Ewing, Slash Film.

Tym, co ostatecznie jest najbardziej frustrującym elementem Ant-Mana i Osy: Kwantomanii, jest scenariusz. Filmowi nie udaje się przedstawić silnych emocji. W pierwszym akcie jest mnóstwo obiecujących sytuacji, z problemami w związku Scotta i Cassie, cicho odzwierciedlającymi utrzymujący się dramat między Pymami. Scott ma potencjał, by zawalczyć o lata, które przeżył bez córki – to słodko-gorzkie pragnienie, które dzieli z Jan. Ale żadna z tych rzeczy nie jest traktowana z należytą uwagą, w miarę jak film się rozwija i mocno opiera się na przesiąkniętych klimatem sci-fi przygodach w wymiarze kwantowym. W rezultacie obraz w dużej mierze opiera się na komedii, aby utrzymać zaangażowanie widzów – Brandon Zachary. CBR.

…prawdziwym magnesem filmu jest Kang Majorsa, który ma być kolejnym głównym czarnym charakterem MCU, a podczas gdy Ant-Man i Osa: Kwantomania skutecznie przedstawia wielkiego złoczyńcę, robi też mnóstwo miejsca dla małego faceta – Molly Freeman, ScreenRant.

Kwantomania jest w dużej mierze sukcesem, ponieważ trudno jest wyjść z seansu, nie skupiając się przede wszystkim na tym, co robi Majors. Ale łatwo zapomnieć, że to nie była jego historia, że ??miała dotyczyć Scotta, jego rodziny i bliskich. Jest tu fascynujący świat do eksploracji, a Ant-Man w końcu zbliża się do pełnego wykorzystania potencjału swojej postaci, ale wszystko to niestety zostaje zdominowane przez Kanga. Kwantomania to obiecujący, ale chwiejny początek piątej fazy Kinowego Uniwersum Marvela. Szkoda tylko, że odbywa się to kosztem małego faceta – Ross Bonaime, Collider.

Należy jednak pamiętać, że są to jedynie opinie branżowych krytyków. Własną należy wyrobić samodzielnie. Taka szansa trafi się już 17 lutego, bowiem tego dnia do polskich kin wejdzie Ant-Man i Osa: Kwantomania.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Sand Land - recenzja filmu. Anime twórcy Dragon Balla przypomniało mi o dzieciństwie

Sand Land - recenzja filmu. Anime twórcy Dragon Balla przypomniało mi o dzieciństwie

Czy X-Men ’97 należy do MCU?

Czy X-Men ’97 należy do MCU?

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Problem trzech ciał - recenzja. Serial Netflixa to niezła adaptacja trudnego do przełożenia SF

Problem trzech ciał - recenzja. Serial Netflixa to niezła adaptacja trudnego do przełożenia SF

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97