Oto co wiemy o tym wielkim powrocie postaci ze Star Wars w 4. odcinku Ahsoki

Bez wątpienia czwarty odcinek Ahsoki jest najważniejszym z dotychczas wyemitowanych. Nic dziwnego, bowiem w serialu powróciła wyczekana przez fanów postać.

science fiction
6 września 2023
3
Źrodło fot. Ahsoka; Dave Filoni; Disney+; 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z serialem Ahsoka.

Z każdym kolejnym odcinkiem Ahsoka wznosi się na wyżyny. Najnowszy serial ze świata Gwiezdnych wojen zdążył już przejść do historii, a epizody wyemitowane do tej pory były po brzegi wypełnione nawiązaniami do innych produkcji z tego galaktycznego uniwersum. Wszystko to jest jednak niczym w porównaniu z niespodzianką, jaką twórcy zaserwowali fanom w najnowszym odcinku.

W czwartym epizodzie do roli Anakina Skywalkera powrócił bowiem Hayden Christensen. Już przed premierą Ahsoki pojawiały się doniesienia, jakoby aktor po raz kolejny miał odegrać tę postać. Sami twórcy w jednym ze zwiastunów zdecydowali się nawet wykorzystać jego głos\. Po emisji czwartego epizodu mamy jednak pewność, że Anakin Skywalker, przynajmniej na chwilę, powrócił do świata Star Wars. Jak do tego doszło?

W odcinku, który zadebiutował dzisiaj na platformie Disney+, mogliśmy zobaczyć pojedynek głównej bohaterki z Baylanem Skollem, byłym Jedi, a teraz jednym z antagonistów historii. Ahsoka przegrała walkę, po której obudziła się na tajemniczym statku. Fani Gwiezdnych wojen z pewnością krzyknęli z radości, kiedy usłyszeli charakterystyczne dla relacji Ahsoki i Anakina słowo „smarku”, a były mistrz głównej bohaterki pojawił się na ekranie.

Dlaczego jednak Anakin pojawił się w takim momencie historii? Odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie prosta – ponieważ jego uczennica go potrzebowała. Niewykluczone, że były mistrz powrócił w tej formie, żeby dokończyć szkolenie swojej padawanki, która sama przyznała, że nie zostało ono zakończone. Trzeba przyznać, że teraz jest idealny czas dla Anakina, żeby wywiązać się z roli mistrza.

Ahsoka coraz bardziej zatraca się w celu odnalezienia wielkiego admirała Thrawna, nawet jeśli oznacza to dla niej utratę bliskich osób. Dlaczego jednak Anakin nie pojawił się w formie ducha Mocy? Wszystko przez miejsce, w którym rozgrywa się scena.

Oto co wiemy o tym wielkim powrocie postaci ze Star Wars w 4. odcinku Ahsoki - ilustracja #1
Źródło fot.: Ahsoka; Dave Filoni; Disney+; 2023

Ahsoka trafiła bowiem do Świata między Światami, czyli miejsca, które w świecie Gwiezdnych wojen pełni funkcję przejścia między czasem i przestrzenią. Co więcej, są to również Zaświaty Mocy. To właśnie tutaj trafiają dusze zmarłych Jedi, jednak w historii Star Wars mieliśmy już do czynienia z powrotami w formie duchów Mocy.

Jednak co pojawienie się Anakina w Świecie między Światami oznacza dla dalszej historii Ahsoki? Niewykluczone, że wątek ten zakończy się przemianą głównej bohaterki, która zapowiadana była jeszcze przed premierą. Poza tym samo pojawienie się tego miejsca w aktorskim serialu jest wielką chwilą i można się spodziewać, że twórcy odpowiedzialni za dalszy rozwój Gwiezdnych wojen tak łatwo z niego nie zrezygnują.

Świat między Światami otwiera bowiem szereg nowych możliwości, które oparte będą o podróże w czasie. Być może prawdziwe okażą się plotki, jakoby szykowany był serial w świecie Gwiezdnych wojen, podobny do marvelowskiego What If...?.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Ostro krytykowany film z Justinem Timberlakiem po 12 latach od premiery stał się hitem na Netflixie

Ostro krytykowany film z Justinem Timberlakiem po 12 latach od premiery stał się hitem na Netflixie

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus

Chris Hemsworth bał się, że Pogromcy duchów zakończą jego karierę

Chris Hemsworth bał się, że Pogromcy duchów zakończą jego karierę

„Perfekcja jest trudna do zniesienia”. Dzieło sci-fi Spielberga ma niską ocenę i internauci desperacko szukają wyjaśnień

„Perfekcja jest trudna do zniesienia”. Dzieło sci-fi Spielberga ma niską ocenę i internauci desperacko szukają wyjaśnień

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 29 września - 1 października 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 29 września - 1 października 2023 roku