Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 października 2022, 17:44

Zobacz zwiastun nowego serialu twórców Dark

Platforma Netflix zaprezentowała zwiastun serialu 1899. Nową produkcję od twórców udanego Dark obejrzymy już w przyszłym miesiącu.

Źrodło fot. Netflix.
i

Twórcy ciepło przyjętego serialu Dark w końcu pokazali pełny zwiastun swojej nowej produkcji przygotowanej dla Netfliksa: 1899. Materiał zamieszczono na oficjalnym polskim kanale platformy w serwisie YouTube oraz w mediach społecznościowych. Trailer możecie obejrzeć poniżej.

W nowym tajemniczym serialu od reżysera Barana bo Odara oraz producentki wykonawczej Jantje Friese prześledzimy podróż przez Atlantyk do Ameryki, w którą udali się imigranci z całej Europy na pokładzie Kerberosa w tytułowym 1899 roku.

Rejs przebiega w zasadzie bez zakłóceń – do czasu, aż załoga nie odbiera sygnału ratunkowego z Prometeusza. Ów statek miał zniknąć bez śladu miesiące temu, lecz najwyraźniej wcale nie zatonął.

Kapitan Kerberosa decyduje się na zmianę kursu w celu sprawdzenia, czy ktokolwiek ocalał na zaginionej jednostce. Jednakże wzbudza to niechęć pasażerów Kerberosa, z których każdy ma własne powody, dlaczego uciekł z Europy w pogoni za „amerykańskim snem”. Co gorsza, Prometeusz skrywa tajemnicę, której odkrycie może się okazać ostatnim błędem, jaki popełni załoga.

Czy otrzymamy równie znakomitą produkcję, co Dark? Przekonamy się już w przyszłym miesiącu. Serial 1899 zadebiutuje 17 listopada 2022 roku – oczywiście tylko na platformie Netflix.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej