Zack Snyder uchylił rąbka tajemnicy na temat spin-offów Rebel Moon. Zabiorą nas głębiej w kosmiczne uniwersum Netflixa

Zack Snyder chce, żeby jego kosmiczne uniwersum było czymś wielkim, dlatego już teraz ma zaplanowanych kilka spin-offów Rebel Moon, o których w końcu opowiedział nieco więcej.

science fiction
Edyta Jastrzębska 17 listopada 2023
3
Źrodło fot. Rebel Moon, Zack Snyder, Netflix, 2023
i

Zack Snyder nie przestaje podgrzewać atmosfery wokół swojej kosmicznej opery, Rebel Moon, którą stworzył dla Netfliksa. Tym razem postanowił opowiedzieć o planowanych spin-offach widowiska, którego premiera odbędzie się 22 grudnia. I choć dzieli nas od niej nieco ponad miesiąc, w przygotowaniu jest już kilka pobocznych produkcji, które mają rozszerzyć to uniwersum science fiction.

Nowymi informacjami filmowiec podzielił się z portalem EW w ramach obszernego artykułu na temat Rebel Moon, w którym opowiedział także o tym, jak czerpał inspiracje z realnego świata oraz jak bohaterowie są w pewien sposób odzwierciedleniem swoich odtwórców.

[Komiks] jest o tym, skąd pochodzi [rodzeństwo Bloodaxe, grani przez Raya Fishera i Cleopatrę Coleman] i jak wpadli w szał przez Macierz. To o tym, jak kiedyś byli lojalni, a także o całej polityce i wszystkich zawirowaniach przez które skończyli jako rebelianci walczący przeciwko Macierzy.

Poza komiksem ma powstać jeszcze kilka innych projektów i jak wynika z artykułu EW, animowany film krótkometrażowy przybliży nam tajemnicze postacie, znane jako Kali. Mają być najpotężniejszą bronią w posiadaniu złego imperium. Filmowiec szykuje również podcast, dzięki któremu dowiemy się więcej o owym imperium, czyli Macierzy, którego przywódcą jest tyran Belisarius. Dodatkowo jeszcze w grudniu ma pojawić się powieść na podstawie filmu oraz książka, która przybliży nam kulisy powstawania tego świata i zdradzi parę detali na jego temat.

Pomysłów jest zatem wiele i jeśli tylko film odniesie sukces, to z całą pewnością reszta projektów z tego uniwersum będzie cieszyła się zainteresowaniem. Na razie ze słów Snydera wynika, że dobrze przemyślał sobie cały ten świat, którego, jak przyznał, nie stworzył zupełnie samodzielnie. Był otwarty na pomysły innych, samemu mając po prostu ostatnie słowo, czy akceptuje daną wizję, czy nie.

Przypominamy także, że poza podstawowymi wersjami filmów (bo obecnie są zaplanowane dwie części Rebel Moon; premiera drugiej ma odbyć się 19 kwietnia 2024 roku), otrzymamy także ich rozszerzone wersje o kategorii R, w których ma być wiele nowych scen. Snyder wspominał o godzinie dodatkowego materiału.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Gdzie nakręcono The Archies? Lokalizacje, w których filmowano produkcję Netflixa

Gdzie nakręcono The Archies? Lokalizacje, w których filmowano produkcję Netflixa

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video