Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 sierpnia 2022, 18:32

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Jeden, by wszystkimi rządzić; YouTube pozwoli na dostęp do wielu serwisów VOD

Być może już niedługo YouTube zostanie wyposażony w ciekawą funkcję. Google pracuje nad opcją, która umożliwi wykupienie dostępu do popularnych platform VOD z poziomu serwisu.

Fot.: Pixabay/ yousafbhutta.

Mimo, że przewaga YouTube na rynku serwisów wideo wciąż jest przytłaczająca, to właściciele platformy nie zamierzają spoczywać na laurach i regularnie poszerzają jej możliwości.

Jeden, by wszystkimi rządzić…

Jak podaje serwis The Wall Street Journal, firma Google pracuje nad wprowadzenie nowej opcji, która będzie umożliwiać dostęp do zewnętrznych serwisów VOD bezpośrednio na YouTube. Dziennikarze, powołując się na swoje źródła, podają, że Amerykanie rozpoczęli już rozmowy z kilkoma partnerami na temat udziału w projekcie.

Premiera już niedługo?

Najwidoczniej prace nad ową funkcją są na bardzo zaawansowanym etapie, bowiem wstępne plany przewidują premierę usługi Channel Store jeszcze w tym roku. Co ciekawe, działania związane z wprowadzeniem nowych mechanizmów są prowadzone już od przeszło 18 miesięcy.

Proste działanie

Z raportu TWSJ dowiedzieliśmy się jeszcze, że obsługa sklepu ma być dziecinnie prosta. Oglądając dowolny trailer, będziemy mogli bezpośrednio przejść do konkretnej platformy i wykupić do niej dostęp.

Warto w tym momencie wspomnieć, że podobne rozwiązanie uruchomiono ostatnio w kontekście gier. Wpisując konkretny tytuł w Google, wyszukiwarka podpowie, w której usłudze grania w chmurze jest ona aktualnie dostępna. Natomiast w przypadku filmów i seriali zakup pakietu VOD ma być dostępny bezpośrednio na stronie YouTube, a Google od każdej transakcji będzie mógł pobierać odpowiednią prowizję. Najpewniej ta ostatnia kwestia przysporzy firmie największych problemów w trakcie negocjacji z ewentualnymi partnerami.

Brak komentarza… na razie

Na koniec warto dodać, że w momencie pisania tej wiadomości, władze YouTube w żaden sposób nie skomentowały powyższych doniesień. Pozostaje nam tylko czekać na ruch ze strony Google, który być może nastąpi w najbliższym czasie.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.