Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 kwietnia 2022, 15:15

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Pojawiły się nowe szczegóły fabuły 2 sezonu Wikingów

Aktor Leo Suter zabrał głos w sprawie drugiego sezonu serialu Wikingowie: Walhalla. Nowy sezon opowie o końcu epoki wikingów i dalszych losach Leifa Erikssona, Freydis Eiriksdotter i Haralda Sigurdssona.

Wikingowie: Walhalla, Netflix 2022

Wikingowie: Walhalla to spin-off serialu Wikingowie, który był emitowany przez sześć sezonów na kanale History. W drugim sezonie Wikingów: Walhalla zobaczymy odcinki wyreżyserowane przez Nielsa Ardena Opleva, zdobywcę nagrody BAFTA. Dalsze przygody bohaterów będzie można oglądać na Netflixie na początku 2023 roku.

Akcja serialu rozgrywa się sto lat po zakończeniu Wikingów i opowiada o końcu epoki wikingów, śledząc losy historycznych postaci: Leifa Eriksona, Freydis Eiriksdottir i Haralda Hardrady, którzy przemierzają oceany w poszukiwaniu przetrwania oraz chwały.

W wywiadzie dla People, Leo Suter mówi o tym, co może się stać z trzema głównymi bohaterami w drugim sezonie. Trójka bohaterów zostanie wystawiona na ciężką próbę po bitwie o Kattegat, która miała miejsce w finale pierwszego sezonu. Wspomina również, że wydarzenia w serialu mają podłoże historyczne.

Harald jest prawdziwą postacią, która przeżyła niesamowite przygody. To, co chciałbym powiedzieć o drugim sezonie, to to, że pod koniec pierwszego sezonu światy tych trzech postaci, które – miejmy nadzieję – poznaliśmy i pokochaliśmy, zostały całkowicie wywrócone do góry nogami. Kattegat zmieniło właściciela, wszystko jest w stanie wrzenia. Tak, te postacie zostały doprowadzone do skrajności.

Suter wskazał także na ogromne wymagania produkcyjne Wikingów: Walhalla – intensywne ćwiczenia, opanowanie skandynawskiego akcentu, którym posługują się bohaterowie, a także zapuszczanie włosów i brody na potrzeby roli. Wspomniał także o kręceniu serialu w Irlandii i o tym, jak ten kraj przyczynił się do zwiększenia poczucia miejsca akcji całego świata wykreowanego.

kalendarz wiadomości
2022
kwiecień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2

3

4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23

24

25 26 27 28 29 30
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.