Wiemy, kiedy premiera Soku z żuka 2 z Michaelem Keatonem i Jenną Ortegą

Trio Tim Burton, Michael Keaton oraz Winona Ryder powraca, a wraz z nimi Beetlejuice zmierza na podbój sal kinowych. Kiedy Sok z żuka 2 zadebiutuje w kinach? Odpowiadamy.

fantasy
Aleksandra Wosz 10 maja 2023
2
Źrodło fot. Sok z żuka; Tim Burton; Warner Bros.; 1988
i

Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice. Ten przebiegły poltergeist w czarno białym garniturze powraca na wielkie ekrany. Wytwórnia Warner Bros. dostarczyła wiadomość na temat premiery Soku z żuka 2. Kinowy debiut kontynuacji czarnej komedii Tima Burtona z 1988 roku planowany jest na przyszły rok, a dokładniej na 6 września 2024.

Sok z żuka to 35-letnia produkcja, która odznacza się typowym dla Tima Burtona klimatem. Film opowiada historię pary duchów, które wiodą zadowalające życie po śmierci, dopóki nowi ludzie nie wprowadzają się do ich domu. Zdesperowany duet postanawia zdać się na usługę bioegzorcysty, Beetlejuice'a, który ma wypędzić żywych z ich domu.

W kontynuacji do Burtona dołączyć mają Michael Keaton oraz Winona Ryder, którzy ponownie wcielą się w swoich bohaterów, Beetlejuice’ i Lydię Deetz. Nie zabraknie również nowych postaci. Do obsady filmu dołączyła Jenna Ortega, która ma się wcielić w córkę Lydii. A za pośrednictwem strony Deadline ujawniono, że angaż w filmie otrzymał również Justin Theroux. Niestety na ten moment o szczegółach jego roli wiadomo tak samo niewiele, jak na temat samego filmu.

Widowisko z 1988 roku zarobiło prawie 75 milionów dolarów na całym świecie. Produkcja przez te lata zyskała rzeszę fanów, a to grono poszerzyło się ostatnio za sprawą adaptacji. Sok z żuka był inspiracją do stworzenia musicalu o tym samym tytule, który przez ostatnie lata, aż do stycznia tego roku, był wystawiany na Broadwayu.

O tym, czy film powtórzy sukces poprzednika, dowiemy się dopiero w III kwartale 2024 roku. Na ten moment możemy jedynie czekać na więcej informacji na temat kontynuacji.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, gdzie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” – szerzej znanego jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom.

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Kiedy Haikyu!! The Dumpster Battle pojawi się w kinach w Polsce?

Kiedy Haikyu!! The Dumpster Battle pojawi się w kinach w Polsce?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?