Jaki los czeka Wiedźmina Netflixa po 4. sezonie? Są nowe wieści o 5. sezonie

Nadchodzi trzeci sezon Wiedźmina. Ile jeszcze przyjdzie nam zobaczyć? Oto stanowisko Netfliksa.

fantasy
Mateusz Libera 27 maja 2023
2
Źrodło fot. Wiedźmin, Lauren S. Hissrich, Netflix, 2019
i

Pierwsza część trzeciego sezonu Wiedźmina pojawi się na platformie 29 czerwca, a druga 27 lipca. Będzie to ostatnia partia odcinków z Henrym Cavillem w roli głównej. Jego następcą w czwartym sezonie zostanie Liam Hemsworth. Netflix planuje rozpocząć prace jeszcze w tym roku. Przy okazji właśnie dowiedzieliśmy się czegoś więcej o piątym sezonie produkcji.

W wywiadzie dla magazynu Deadline Sophie Holland, reżyserka obsady Wiedźmina, potwierdziła, że zdjęcia do czwartego sezonu mają rozpocząć się wkrótce, a zaraz po nich Netflix weźmie się za kręcenie sezonu piątego.

Niebawem zaczniemy kręcić czwarty sezon z Liamem Hemsworthem, po czym nastąpi krótka przerwa, a po niej przejdziemy prosto do piątego sezonu.

Przesłanki o tym, że kontynuacje rzeczywiście powstaną, pojawiały się już pod koniec ubiegłego roku. Wiadome było, że scenariusz do czwartego sezonu jest w większości napisany, ale piąta partia odcinków przez długo pozostawała owiana mgłą tajemnicy. Słowa Holland zdradzają jednak podejście Netfliksa do tego uniwersum. Piąty sezon Wiedźmina rzeczywiście ujrzy światło dzienne.

Jak historia Szczurów połączy się z Wiedźminem?

W tym samym czasie Netflix kręci spin-off o Szczurach, grupie rozbójników, z którą w książkach Andrzeja Sapkowskiego podróżowała Ciri. Pytanie tylko, jak uda im się połączyć jeden serial z drugim, skoro historia Ciri powinna w pełni rozgrywać się w Wiedźminie, o ile ten zachowałby wierność w stosunku do materiału źródłowego.

Szczury zobaczymy już w Wiedźminie, konkretnie w trzecim sezonie, a później ich historia – z tymi samymi aktorami – zostanie przeniesiona do spin-offu. To by oznaczało, że wątek Geralta poszukującego Cirilly, kiedy ta będzie w hanzie, zostanie całkowicie pominięty. Z drugiej strony może być zgoła inaczej, skoro planowane są jeszcze dwa sezony Wiedźmina. Jeżeli będą one wierniejsze książkom, Szczury zagoszczą na ekranie na dłużej.

Niewiele wiemy o nadchodzącej produkcji. Równie dobrze spin-off może skupić się na genezie i pierwszych przygodach grupy, aby lepiej wyjaśnić widzom, kim są Szczury. W głównych rolach wystąpią Christelle Elwin, Fabian McCallun, Juliette Alexandra i Aggy K. Adams. Showrunnerką spin-offu zostanie Haily Hall, która pracuje obecnie przy Wiedźminie. Natomiast rolę producentki wykonawczej nadal będzie pełnić Lauren Schmidt Hissrich.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Czy w Diunie 2 jest scena po napisach?

Czy w Diunie 2 jest scena po napisach?

Rojst Millenium - recenzja. To świetne zakończenie, które rozwiązuje problemy serialu

Rojst Millenium - recenzja. To świetne zakończenie, które rozwiązuje problemy serialu

Gdzie obejrzeć serial Shogun i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Gdzie obejrzeć serial Shogun i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Kto gra Suki w Avatar: The Last Airbender live-action? Poznaj Marię Zhang z serialu Netflixa

Kto gra Suki w Avatar: The Last Airbender live-action? Poznaj Marię Zhang z serialu Netflixa

O czym jest One Day, nowy serial Netflixa? To romantyczna historia, która zachwyciła widzów i krytyków

O czym jest One Day, nowy serial Netflixa? To romantyczna historia, która zachwyciła widzów i krytyków