Jaki los czeka Wiedźmina Netflixa po 4. sezonie? Są nowe wieści o 5. sezonie

Nadchodzi trzeci sezon Wiedźmina. Ile jeszcze przyjdzie nam zobaczyć? Oto stanowisko Netfliksa.

fantasy
Mateusz Libera 27 maja 2023
2
Źrodło fot. Wiedźmin, Lauren S. Hissrich, Netflix, 2019
i

Pierwsza część trzeciego sezonu Wiedźmina pojawi się na platformie 29 czerwca, a druga 27 lipca. Będzie to ostatnia partia odcinków z Henrym Cavillem w roli głównej. Jego następcą w czwartym sezonie zostanie Liam Hemsworth. Netflix planuje rozpocząć prace jeszcze w tym roku. Przy okazji właśnie dowiedzieliśmy się czegoś więcej o piątym sezonie produkcji.

W wywiadzie dla magazynu Deadline Sophie Holland, reżyserka obsady Wiedźmina, potwierdziła, że zdjęcia do czwartego sezonu mają rozpocząć się wkrótce, a zaraz po nich Netflix weźmie się za kręcenie sezonu piątego.

Niebawem zaczniemy kręcić czwarty sezon z Liamem Hemsworthem, po czym nastąpi krótka przerwa, a po niej przejdziemy prosto do piątego sezonu.

Przesłanki o tym, że kontynuacje rzeczywiście powstaną, pojawiały się już pod koniec ubiegłego roku. Wiadome było, że scenariusz do czwartego sezonu jest w większości napisany, ale piąta partia odcinków przez długo pozostawała owiana mgłą tajemnicy. Słowa Holland zdradzają jednak podejście Netfliksa do tego uniwersum. Piąty sezon Wiedźmina rzeczywiście ujrzy światło dzienne.

Jak historia Szczurów połączy się z Wiedźminem?

W tym samym czasie Netflix kręci spin-off o Szczurach, grupie rozbójników, z którą w książkach Andrzeja Sapkowskiego podróżowała Ciri. Pytanie tylko, jak uda im się połączyć jeden serial z drugim, skoro historia Ciri powinna w pełni rozgrywać się w Wiedźminie, o ile ten zachowałby wierność w stosunku do materiału źródłowego.

Szczury zobaczymy już w Wiedźminie, konkretnie w trzecim sezonie, a później ich historia – z tymi samymi aktorami – zostanie przeniesiona do spin-offu. To by oznaczało, że wątek Geralta poszukującego Cirilly, kiedy ta będzie w hanzie, zostanie całkowicie pominięty. Z drugiej strony może być zgoła inaczej, skoro planowane są jeszcze dwa sezony Wiedźmina. Jeżeli będą one wierniejsze książkom, Szczury zagoszczą na ekranie na dłużej.

Niewiele wiemy o nadchodzącej produkcji. Równie dobrze spin-off może skupić się na genezie i pierwszych przygodach grupy, aby lepiej wyjaśnić widzom, kim są Szczury. W głównych rolach wystąpią Christelle Elwin, Fabian McCallun, Juliette Alexandra i Aggy K. Adams. Showrunnerką spin-offu zostanie Haily Hall, która pracuje obecnie przy Wiedźminie. Natomiast rolę producentki wykonawczej nadal będzie pełnić Lauren Schmidt Hissrich.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny