Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 lipca 2022, 16:37

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Warner Bros. stoi murem za J.K. Rowling po incydencie w trakcie wywiadu

Wytwórnia Warner Bros. postanowiła publicznie wesprzeć twórczynię Harry'ego Pottera po niedawnych kontrowersjach związanych z jej osobą.

Źródło: YouTube/The Rowling Library.

W ostatnich miesiącach wytwórnia Warner Bros. nie ma łatwego życia za sprawą skandali, jakie pojawiają się w jej kręgach. Media wciąż donoszą o kolejnych przerażających działaniach, jakich dopuszcza się odtwórca filmowego Flasha – Ezra Miller. Jak się okazuje, również J.K. Rowling została znienawidzona przez część fanów za swoje wypowiedzi, które mogły zostać odebrane jako transfobiczne.

Wytwórnia chciała odciąć się od pisarki?

Wywołane wówczas przez autorkę Harrego Pottera kontrowersje mogły być powodem nieobecności kobiety w specjalnym programie Return to Hogwarts (pisaliśmy o tym tutaj). Brak udziału pisarki w projekcie realizowanym przez Warner Bros. mógł sugerować, iż firma odcina się od niej w ten sposób. Jak się okazało, nic bardziej mylnego.

Wsparcie dla J.K. Rowling

Warner Bros. nieoczekiwanie wydało oświadczenie, w którym wsparło Rowling po zeszłotygodniowym incydencie podczas wywiadu Toma Feltona. Odtwórca roli Draco Malfoya wziął wówczas udział w akcji promującej The Making of Harry Potter w Londynie. W momencie udzielania wywiadów został poruszony temat J.K. Rowling. Gdy padło pytanie o nieobecność autorki w wydarzeniach związanych z serią filmową, zewnętrzny dyrektor PR (nie będący pracownikiem studia) przerwał rozmowę i poprosił reportera o zadanie kolejnego (via. Independent). W późniejszym oświadczeniu stwierdził, że pisarka nie jest związana w jakikolwiek sposób z Tomem Feltonem oraz Warner Bros.

Warner Bros. cieszy się twórczą, produktywną i satysfakcjonującą współpracą z J.K. Rowling od 20 lat. Jest jedną z najbardziej utalentowanych autorek na świecie i jesteśmy dumni, że jesteśmy studiem, które ożywia jej wizję, postacie i historie teraz – i przez kolejne dziesięciolecia – brzmi oficjalne oświadczenie jakiego udzieliła wytwórnia Warner Bros.

Wzięcie kontrowersyjnej pisarki w obronę zapewne nie pomoże firmie, która i tak znajduje się w dosyć trudnej sytuacji.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.