Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lipca 2022, 14:21

autor: Ania Orzech

Tom Hardy wybrany na aktora, którego najtrudniej zrozumieć

Poznaliśmy wyniki ciekawej ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców USA, z której wynika, że Tom Hardy uznawany jest za najtrudniejszego do zrozumienia aktora.

Źródło: Netflix / materiały promocyjne

Próbowaliście kiedyś obejrzeć Grę o tron lub Peaky Blinders tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową? Jeśli nie potrafiliście zrozumieć niektórych postaci, to nie martwcie się. Z tymi produkcjami problemy mają nawet Amerykanie i dlatego coraz częściej korzystają z napisów.

Takie wnioski płyną z nowego badania przeprowadzonego przez międzynarodową platformę edukacyjną, Preply.

Ankietę przeprowadzono wśród 1200 Amerykanów, wedle której coraz częściej odchodzą oni od oglądania tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową. Co więcej, trend ten jest najbardziej popularny wśród młodych widzów.

Tom Hardy wybrany na aktora, którego najtrudniej zrozumieć - ilustracja #1
Źródło: Preply.com

Przedstawiona wyżej grafika bardzo dobrze obrazuje zjawisko polegające na tym, że im starszy widz, tym rzadziej korzysta z napisów.

I o ile w ogólnym rozrachunku 50 procent ankietowanych deklaruje, że korzysta z napisów przez większość czasu, to w przypadku samej generacji Z jest to aż 70 procent.

Mamroczący pod nosem Tom Hardy

Badanie ujawniło także, którzy znani aktorzy dostarczają amerykańskim odbiorcom największych trudności w zrozumieniu filmowych dialogów.

Okazało się, że szczególnie problematyczny jest pod tym względem Tom Hardy, którego charakterystyczny brytyjski akcent i nieco niechlujna wymowa sprawiają, że ponad 60 procent widzów zza oceanu zmuszona jest oglądać produkcje z jego udziałem z włączonymi napisami.

Problem ze zrozumieniem obcych akcentów jest dla Amerykanów powszechny. Oto lista aktorów oraz seriali, które sprawiają badanym najwięcej problemów:

Tom Hardy wybrany na aktora, którego najtrudniej zrozumieć - ilustracja #2
Źródło: Preply.com

Problem ze zrozumieniem rodzimego języka w serialach dotyka również i nas Polaków. Nie od dziś wiadomo, że polskie seriale źle brzmią i czasem napisy to jedyny sposób, aby móc na bieżąco śledzić fabułę. Fakt iż Amerykanie również mają trudności ze zrozumieniem własnego języka w wielu produkcjach dodaje trochę otuchy.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..

 

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.