Thor 5 bez Taiki Waititiego? Reżyser Miłości i gromu o swoim zaangażowaniu w potencjalną kontynuację

Choć wcześniej reżyser mówił, że z chęcią wyreżyseruje kolejny film o Thorze, dziś przedstawia zupełnie inne stanowisko. I ma ku temu powody.

science fiction
Mateusz Libera 15 listopada 2023
3
Źrodło fot. Thor: Miłość i grom, Taika Waititi, Marvel Studios, 2022
i

W rozmowie z Business Insider podczas promowania swojej nowej komedii sportowej, Pierwszy gol, Taika Waititi przyznał, że „nie będzie zaangażowany” w piąty film o Thorze, jeśli ten miałby powstać w ciągu najbliższych sześciu lat. Twórca poprzednich części, czyli Thor: Ragnarok i Thor: Miłość i grom zaznaczył, że kolejna część Thora nie leży obecnie w planach Marvela, choć postać nordyckiego boga jest mocno zakorzeniona w MCU i stale eksploatowana w innych filmach z uniwersum.

Choć wcześniej Waititi podawał, co może się wydarzyć w kolejnej części, na swoich profilach w mediach społecznościowych nie potwierdził plotek sugerujących, że Thor 5 jest właśnie tworzony.

Nie wiem, czy to prawda. Wiem, że nie będę w to zaangażowany. Skoncentruję się na innych filmach, na które podpisałem kontrakt.

Po sukcesie swoich poprzednich dzieł, Waititi został zaangażowany do innych produkcji, a obecnie pracuje nad owianym tajemnicą filmem z serii Gwiezdne wojny, do którego zresztą sam pisze scenariusz. W pomysłach Taiki Waititiego leży też adaptacja powieści graficznej Alejandro Jodorowsky’ego The Incal, a także ekranizacja książki Kazuo Ishiguro Klara i słońce.

Rozmawiając z Insiderem artysta zaznaczył, że to Klara będzie prawdopodobnie kolejnym jego filmem po Star Warsach. Powieść Ishiguro skupia się na losach robota, który jest zaprogramowany tak, by zapobiegać samotności i leczyć złamane serca nastolatków. Oprócz tego reżyser rozmawiał o swojej obecnej sytuacji i relacjach z Marvelem.

Wyobrażam sobie, że kolejny Thor pojawi się znacznie wcześniej. Kocham Marvela i uwielbiam z nim pracować. Kocham Chrisa [Hemswortha] – wyznał.

Podkreślił, że nie czuje się „zdradzony” przez Marvela i nie miałby nic przeciwko temu, by kolejny film o Thorze został napisany i wyreżyserowany przez kogoś innego.

Jesteśmy jak w otwartym związku. Jeśli Marvel chce się spotykać z innymi ludźmi, to jestem z tego powodu szczęśliwy, a może któregoś dnia to ja pójdę z nimi do łóżka.

Niewykluczone, że jeśli Thor 5 powstanie, to będzie to nieco inny film niż dotychczas, tym bardziej że odtwórca tej roli, Chris Hemsworth podkreślił, że nic nie jest pewne, dopóki nie stanie się oficjalne, a przed realizacją projektu „zawsze są rozmowy”. Biorąc pod uwagę słowa Taiki Waititiego, wiele wskazuje na to, że kolejny film o Thorze nie powstanie w najbliższym czasie.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii