Thor 5 bez Taiki Waititiego? Reżyser Miłości i gromu o swoim zaangażowaniu w potencjalną kontynuację

Choć wcześniej reżyser mówił, że z chęcią wyreżyseruje kolejny film o Thorze, dziś przedstawia zupełnie inne stanowisko. I ma ku temu powody.

science fiction
Mateusz Libera 15 listopada 2023
3
Źrodło fot. Thor: Miłość i grom, Taika Waititi, Marvel Studios, 2022
i

W rozmowie z Business Insider podczas promowania swojej nowej komedii sportowej, Pierwszy gol, Taika Waititi przyznał, że „nie będzie zaangażowany” w piąty film o Thorze, jeśli ten miałby powstać w ciągu najbliższych sześciu lat. Twórca poprzednich części, czyli Thor: Ragnarok i Thor: Miłość i grom zaznaczył, że kolejna część Thora nie leży obecnie w planach Marvela, choć postać nordyckiego boga jest mocno zakorzeniona w MCU i stale eksploatowana w innych filmach z uniwersum.

Choć wcześniej Waititi podawał, co może się wydarzyć w kolejnej części, na swoich profilach w mediach społecznościowych nie potwierdził plotek sugerujących, że Thor 5 jest właśnie tworzony.

Nie wiem, czy to prawda. Wiem, że nie będę w to zaangażowany. Skoncentruję się na innych filmach, na które podpisałem kontrakt.

Po sukcesie swoich poprzednich dzieł, Waititi został zaangażowany do innych produkcji, a obecnie pracuje nad owianym tajemnicą filmem z serii Gwiezdne wojny, do którego zresztą sam pisze scenariusz. W pomysłach Taiki Waititiego leży też adaptacja powieści graficznej Alejandro Jodorowsky’ego The Incal, a także ekranizacja książki Kazuo Ishiguro Klara i słońce.

Rozmawiając z Insiderem artysta zaznaczył, że to Klara będzie prawdopodobnie kolejnym jego filmem po Star Warsach. Powieść Ishiguro skupia się na losach robota, który jest zaprogramowany tak, by zapobiegać samotności i leczyć złamane serca nastolatków. Oprócz tego reżyser rozmawiał o swojej obecnej sytuacji i relacjach z Marvelem.

Wyobrażam sobie, że kolejny Thor pojawi się znacznie wcześniej. Kocham Marvela i uwielbiam z nim pracować. Kocham Chrisa [Hemswortha] – wyznał.

Podkreślił, że nie czuje się „zdradzony” przez Marvela i nie miałby nic przeciwko temu, by kolejny film o Thorze został napisany i wyreżyserowany przez kogoś innego.

Jesteśmy jak w otwartym związku. Jeśli Marvel chce się spotykać z innymi ludźmi, to jestem z tego powodu szczęśliwy, a może któregoś dnia to ja pójdę z nimi do łóżka.

Niewykluczone, że jeśli Thor 5 powstanie, to będzie to nieco inny film niż dotychczas, tym bardziej że odtwórca tej roli, Chris Hemsworth podkreślił, że nic nie jest pewne, dopóki nie stanie się oficjalne, a przed realizacją projektu „zawsze są rozmowy”. Biorąc pod uwagę słowa Taiki Waititiego, wiele wskazuje na to, że kolejny film o Thorze nie powstanie w najbliższym czasie.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

„To bez dwóch zdań arcydzieło”. Tom Hanks chwali największego rywala Forresta Gumpa i ma dość krytyki filmu ze swoim udziałem

„To bez dwóch zdań arcydzieło”. Tom Hanks chwali największego rywala Forresta Gumpa i ma dość krytyki filmu ze swoim udziałem

Akolita - czym jest wergencja Mocy w Star Wars?

Akolita - czym jest wergencja Mocy w Star Wars?

W 1991 roku wydano kontynuację Powrotu do przyszłości 3, ale mało kto wie o jej istnieniu

W 1991 roku wydano kontynuację Powrotu do przyszłości 3, ale mało kto wie o jej istnieniu

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?